Kolín - Most 1:4

Aspoň to před prvním mistrovským utkáním hlásal trenér Kolína Petr Skořepa. V prvním utkání se jim ale zrovna nevedlo. S Mostem prohráli 1:4.

Už v prvním dějství bylo jasné, že pokud bude chtít Kolín bodovat, bude muset hodně máknout. Most totiž přijel do Kolína dobře připraven a diktoval tempo hry. Domácí hrozili víceméně jen z brejků. Jeden takový neproměnil třeba hned ve čtvrté minutě Pospíšil.

A když se k aktivní a organizované hře hostů přičetlo četné vylučování domácích, ať už zasloužené nebo ne, tak je z toho výsledek, jaký je. Prohra 1:4. Domácí celek odehrál z celkových pětačtyřiceti minut celých čtyřicet v oslabení, a to rozhodlo.

První branka Mostu, v přesilovce pět na čtyři. Druhá branka Mostu, v přesilovce čtyři na tři, třetí branka Mostu, v přesilovce pět na tři a ta čtvrtá ve hře čtyři na čtyři. Zkrátka, jakmile Kolín nebyl v pěti, hostům to tam padalo.

Kolín, který se zmohl jen na jednu branku zásluhou Marka, neměl na body nárok.

„Bylo to nervózní utkání. Prohráli jsme díky naší nedisciplinovanosti a oplácení. Trošku to ovlivnil i rozhodčí, ale nemůžeme se vymlouvat, protože za výkon si můžeme sami,“ řekl k utkání vedoucí mužstva Vít Košnar.

Branka: Marek. Třetiny: 0:0, 1:2, 0:2.
Kolín: Křivánek – Bášti, Milan, Novotný, Volavka – Marek, Prokop, Pospíšil – Turek, Teplý, Glaser – Homolka.