Hokejbalistům Kolína se vstup do soutěže nepovedl

Kolín - Lepší bilanci v domácích zápasech než měli loni, takový cíl si do nového druholigového ročníku vytyčili hokejbalisté Kolína.

15.9.2011

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Bílek

Kolín - Most 1:4

Aspoň to před prvním mistrovským utkáním hlásal trenér Kolína Petr Skořepa. V prvním utkání se jim ale zrovna nevedlo. S Mostem prohráli 1:4.

Už v prvním dějství bylo jasné, že pokud bude chtít Kolín bodovat, bude muset hodně máknout. Most totiž přijel do Kolína dobře připraven a diktoval tempo hry. Domácí hrozili víceméně jen z brejků. Jeden takový neproměnil třeba hned ve čtvrté minutě Pospíšil.

A když se k aktivní a organizované hře hostů přičetlo četné vylučování domácích, ať už zasloužené nebo ne, tak je z toho výsledek, jaký je. Prohra 1:4. Domácí celek odehrál z celkových pětačtyřiceti minut celých čtyřicet v oslabení, a to rozhodlo.

První branka Mostu, v přesilovce pět na čtyři. Druhá branka Mostu, v přesilovce čtyři na tři, třetí branka Mostu, v přesilovce pět na tři a ta čtvrtá ve hře čtyři na čtyři. Zkrátka, jakmile Kolín nebyl v pěti, hostům to tam padalo.

Kolín, který se zmohl jen na jednu branku zásluhou Marka, neměl na body nárok.

„Bylo to nervózní utkání. Prohráli jsme díky naší nedisciplinovanosti a oplácení. Trošku to ovlivnil i rozhodčí, ale nemůžeme se vymlouvat, protože za výkon si můžeme sami,“ řekl k utkání vedoucí mužstva Vít Košnar.

Branka: Marek. Třetiny: 0:0, 1:2, 0:2.
Kolín: Křivánek – Bášti, Milan, Novotný, Volavka – Marek, Prokop, Pospíšil – Turek, Teplý, Glaser – Homolka.

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

Kouřim - Zdravotní středisko v Kouřimi bylo velkým tématem letošního roku. Vedení města se rozhodovalo, zda zázemí pro lékaře vybudovat přímo na historickém náměstí nebo raději v těsné blízkosti základní školy. Vedení města a zastupitelé nakonec pro případnou výstavbu zdravotního střediska ve města zvolili variantu v ulici Čs. armády s byty.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Kolín - Představujeme vám dvě třídy ze Základní školy v Plaňanech.