Mladá Boleslav – Kolín 6:2

V den státního svátku nevstoupili Kolínští do utkání špatně, ba naopak. Hned v první minutě trefili tyč a v šesté dokonce skórovali. Pak ale dlouho sázeli branky jen domácí a bylo rozhodnuto.


Kolín v pouhých osmi hráčích nedokázal mladoboleslavským vzdorovat.

„Začali jsme takticky dobře. Věděli jsme, že v takto malém počtu musíme nechat hrát soupeře a čekat na brejky. Dokonce jsme trefili tyč a následně vstřelili branku. Bohužel potom přišli tři dvouminutové tresty a domácí první přesilovku proměnili. My jsme začali moc „bafat“ do útoku a nezbývalo sil na obranu, které nám brala další oslabení,“ popsal průběh utkání kolínský vedoucí Vítek Košnar.

Branky: Dedek, Turek. Třetiny: 2:1, 2:1, 2:0. Kolín: Křivánek - Glaser, Bášti - P. Skořepa, Dedek, Terč, Turek, Homolka, Teplý.

Kolín – Kelti Nižbor 3:2 sn

V neděli měl zápas Kolína mnohem napínavější průběh. Oba celky se ve vedení vystřídaly a vůbec nebylo jasno, kdo že vyjde z utkání jako vítěz.
V poslední minutě však domácím hodně zatrnulo. Půl minuty před koncem základní hrací doby byl stav 2:2. Nižborský Gothard (jejich nejlepší hráč, který měl statistiku z devíti zápasů dvacet bodů pozn.red.) běžel sám na bránu. Nicméně v sobotu ho skvěle chytající Křivánek vychytal.

A tak rozhodovaly až nájezdy. V nich uspěli Kolínští a brali výhru po nájezdech a dva body. „Bášti střelou po zemi jako jediný z aktérů nájezdů svůj nájezd proměnil a vyhráli jsme,“ popsal s radostí ve tváří Košnar.

„Věděli jsme, že to bude strašně těžké utkání proti prvnímu týmu, který od začátku sezony ztratil pouze tři body. Hned od začátku jsme si řekli, že musíme eliminovat Gotharda a nefaulovat. Nakonec jsme sehráli dobré utkání, ve kterém nás podržel gólman. Myslím, že to bylo zatím nejhezčí letošní
utkání,“ komentoval zápas vedoucí Kolína Vítek Košnar.

Branky: P. Skořepa 2, rozhodující nájezd Bášti. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1, 1:0. Kolín: Křivánek - Glaser, Bášti, Petr, Volavka - P. Skořepa, Červinka, Dedek, Turek, Homolka, Teplý, M. Skořepa, Prokop, Shrbený.