Kolín – Ďáblice Praha 1:4

Ach, ta oslabení, povzdechli se po sobotním utkání kolínští hokejbalisté. Opět se nevyvarovali faulů a zase na to doplatili. Tři přesilovkové góly dovedly hosty až k zisku tří bodů. Kolín dokázal snížit náskok soupeře jen ve druhé třetině, když se Terčovi nadvakrát podařilo překonat pražského gólmana. Jinak neukázal nic.

„Asi se budu opakovat, ale opět hrála v utkání roli naše nedisciplinovanost. navíc jsme nebyli schopni se dostat do pásma a soupeř nás prakticky k ničemu nepustil. Zaslouženě vyhrál,“ komentoval po utkání kolínský vedoucí Vítek Košnar.

Branka Kolína: Terč. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:2. Kolín: Křivánek - Bášti, Petr, Glaser, Volavka - P. Skořepa, Terč, Marek, Turek, Homolka, M. Skořepa.

Louny – Kolín 1:7

V neděli měli Kolínští mnohem lepší den. Do Loun tedy odjeli jen v desíti lidech, a to ještě museli povolat tři hráče z béčka, ale proti slabšímu soupeři se jim náramně dařilo. A hlavně i střelecky.

Hattrickem se blýskl Homolka. Ten nejprve otevřel skóre utkání, když napodruhé dorazil míček za záda domácího gólmana. Pak se prosadil v přesilovce, když ukázal svůj důraz před bránou. A do třetice zakončil kombinaci, do které se dostal s Teplým a Turkem.

Svůj střelecký um ale ukázali i další. Marek vybojoval na modré míček a poslal ho střelou zápěstím na gólmana. Turek po nahrávce Teplého našel skulinku mezi brankářovou nohou a tyčí. Petr Skořepa se prosadil z mezikruží a na závěr ještě Kolín zaúřadoval v početní převaze. Červinka nahrál volnému Teplému na útočnou modrou a ten ledabyle nahodil na gólmana, kterému míček prošel nad vyrážečkou.

„V malém počtu a se třemi hráči z béčka jsme předvedli pohledný hokejbal, ve kterém jsme byli snad ve všech směrech lepší. Domácí jsme k ničemu nepustili,“ musel po nedělním zápase vedoucí Vítek Košnar svůj tým pochválit.

Branky: Homolka 3, Marek, Turek, P. Skořepa, Teplý. Třetiny: 0:1, 1:2, 0:4. Kolín: Křivánek - Petr, Shrbený, Červinka - P. Skořepa Petr, M. Skořepa, Marek, Turek, Homolka, Teplý.

Další mač už v sobotu
Další utkání druhé národní hokejbalové ligy mají Kolínští na programu už v sobotu 29. října. Na domácím hřišti od 11.00 hostí pražský Ekonom Devils.
Sobotní soupeř Kolína stojí na třináctém místě tabulky, tedy čtyři místa za Kolínem, a to s pětibodovým odstupem.