Benátky nad Jizerou - Kolín 6:5

Desátá minuta první třetiny, Kolín vede 3:1. Nejprve Marek z kruhů překvapuje domácího gólmana, podruhé tentýž hráč Kolína míří přesně mezi betony. V přesilovce pět na tři navíc Bášti na modré posílá míček na druhou Volavkovi, a ten střelou nad vyrážečkou trefuje – 1:3.

Jenže v polovině druhé patnáctiminutovky už je to 4:4. Terč sice proměňuje přesilovku, jenže stejným způsobem skórují i domácí a navíc se trefují i ve vlastním oslabení.

Přetahovaná o body ale pokračuje i nadále. Kolín se vzdát nemíní. V přesilovce pět na čtyři vybojuje svým důrazem Skořepa míček za levou tyčí hostů a posunuje ho na osamoceného Homolku před bránou. Ten zakončuje prakticky do prázdné brány - 4:5.

Vedení však Kolín udržet nedokáže. Ve čtyřicáté minutě domácí vyrovnávají střelou od modré a pár vteřin před koncem základní hrací doby v dvojnásobné početní převaze rozhodují. Body se dělit nebudou.

„Do Benátek jsme jeli s tím, že bude velmi těžké dát branku. Soupeř měl před utkáním pouze osm obdržených branek, což bylo nejméně v celé naší soutěži. Navíc Benátečtí hráli v posledních dvou utkáních 24 oslabení, v nichž inkasovali pouze jednou,“ nastínil vedoucí týmu Vítek Košnar, že respekt ze soupeře před zápasem Kolínští opravdu cítili.

„Do utkání jsme vstoupili aktivně a byli jsme lepší. Celý zápas jsme zaslouženě vedli. Bohužel zápas rozhodly dost sporné výroky rozhodčích viz seknutí do Křivánka u druhého gólu domácích a poté trochu přísné poslání do třech na konci zápasu a zákrok na Báštiho před vítězným gólem domácích. Celkově si kluci ale zaslouží pochvalu, protože předvedli bojovný výkon a nebylo vidět, že je kádr doplněn třemi hráči z béčka,“ pokračoval ve svém komentáři Košnar.

Branky: Marek 2, Volavka, Terč, Homolka. Třetiny: 2:3, 2:2, 2:0.
Kolín: Křivánek - Shrbený, Bášti, Volavka, Laser - Terč, Novotný, Marek, Turek, Homolka, Červinka, Skořepa Marek.