Organizací všech turnajů se zhostila ZŠ Mnichovická, která ve spolupráci s dalšími školami uspořádala jednotlivé turnaje na úrovni okrskových kol a okresních finále. Soutěžilo se v kategoriích chlapců a dívek 6. – 7 tříd a 8. – 9. tříd.

Turnaje měly svou důležitost v tom, že každé vítězné družstvo ve své kategorii reprezentuje okres Kolín na krajském finále. Mimo to, všechny školy, které se probojovaly do šestičlenného finále, mají tímto zajištěnou účast ve finálových turnajích KSD ZŠ 2012.

Celkem se všech turnajů ve všech kategoriích zúčastnilo 49 družstev z patnácti škol o celkovém počtu zhruba 550 žáků.

Přeborníkem okresu se stala dvakrát ZŠ Mnichovická – 5. ZŠ Kolín v kategoriích mladších dívek a starších chlapců, jednou ZŠ Masarykova – 7. ZŠ Kolín v kategorii mladších chlapců a v kategorii starších dívek ZŠ Bezručova – 1. ZŠ Kolín.

Nejúspěšnější základní školou se stala 7. ZŠ Kolín, která ve všech čtyřech turnajích obsadila jednou první, jednou druhé a dvakrát třetí místo, 5. ZŠ Kolín byla dvakrát první a dvakrát čtvrtá, třetí nejlepší školou byla ZŠ Týnec nad Labem, která byla dvakrát druhá a jednou obsadila třetí místo.

(Vladimír Zeman)