Hned v prvním startu nezklamalo duo kadetek Czeczinkarová - Březinová a bylo z toho zlato a stříbro. Navíc mezi žáky přidal Jonáš Březina pěkné páté místo.

Hodně vidět byli i kadeti. Dvojice Křížek - Kunt si připsala šestou a sedmou pozici, a to je na prvoročáky velmi slušné. „Mládežníkům se dnes opravdu zadařilo. Holkám tradičně, kluci s umístěním v desítce také super. To byl velmi dobrý výkon. Škoda, že Honzu Bartoně přemohla nemoc. Štěpánu Langrovi kus k nejlepším zatím chybí,“ hodnotil trenér Jan Slavíček.

Vynikající závod odjel junior Daniel Lukeš. Od počátku se držel vpředu a nakonec z toho bylo stříbro. „Škoda, že špatně odstartoval, mohl skončit ještě lépe. Jinak výkon to byl velmi dobrý. Méně se dařilo Kubovi Cozlovi, ale je to v desítce a to je dobré. Velmi slušný závod zajel i jedenáctý Víťa Řehák,“ dodal Jan Slavíček.

„Moc mi ty kopce nesedly. Myslel jsem, že to bude lepší. Spíš jsem se cítil na horní rovině. Špatně jsem po startu zacvakl pedál a hodně jsem ztratil. Dost mne braly křeče, takže jsem se snažil udržet druhou pozici, ale bylo to těžký. Honza Vastl jel hodně dobře do kopce. Chvíli jsem měl krizi a dokonce se dostal přede mě. Ale udržel jsem se a ještě v horním sadu ho předjel. A v tom dolním se mi jelo dobře, poodjel jsem a pozici udržel až do cíle,“ komentoval průběh Dan Lukeš.

Po třetím místě v Lounech se tentokrát Tomáš Paprstka na pódium nedostal, i tak je ale sedmá pozice v elitě velmi dobrá. „Byl to silově náročný závod a to ještě úplně není jeho parketa. Ale dokáže jet od začátku vpředu a to je důležité,“ hodnotí trenér.

„Dnes to nebylo podle mých představ. Hodně to drncalo a ten kopec mi moc nešel. Vždycky jsem se zatáhl, pak jsem to musel vydýchávat a pak zase hned do kopce,“ dodal Tomáš Paprstka.