Řeč je o Standovi Zuzákovi. Jeho koš v sobotu proti Svitavám totiž zápas zlomil na stranu Kolína. Kolínští tak vyhráli 87:71 a připsali si desátou výhru sezony.

Stando, jaké jsou pocity po zápase?
Určitě dobré. Vždycky jsou dobré pocity, když se vyhraje. A přes všechno jsme zápas vyhráli poměrně v pohodě. V prvním poločase nám to trochu vázlo v obraně, to jsme pak zlepšili ve druhé půlce, dostali jsme se do laufu a v pohodě jsme to dohráli.

Ale měli jste v průběhu malinké problémy. Ztratili jste poměrně jasný náskok a během třetí čtvrtky to bylo najednou jen o tři body. Co se stalo?
Hosté trefili nějaké střely, nám se naopak nějaké nepovedly, ale naštěstí jsme se pak do toho dostali zpátky. A díky naší síle v útoku jsme jim potom zase utekli. Hlavně se nám taky dařily asistence. Rahsaan jich měl třeba hodně, a to taky výrazně pomohlo.


Rozhodla ale vaše trojková střela. Poté, co jste ji trefil, pak hosté dali jen dvě šestky a ze hry nic. Díky tomu jste si do poslední části nesli patnáctibodovou výhodu…
Možné to je. Samozřejmě, že to tým nakopne, když se povede nějaká důležitá střela. Ale myslím si, že i kdyby ta střela nepadla, že bychom zápas odtáhli do vítězného konce.

Vy jste ke zmíněné trojce pak přidal další a navíc řadu dvojek a celkově z toho je dvacet bodů. Opravdu slušné skóre…
Když se začne trošku dařit, padne tam jedna střela, tak se člověk dostane do laufu a je to. Mě už to tam padalo samo.

Dařilo se vám taky na obranném doskoku…
Ještě jsem ani statistiku neviděl, ale asi tak toho tolik nebylo. Ale myslím si, že v první půlce Jirka Jelínek předváděl výborný výkon na doskocích, Rich Field taky. Já se přiznám, že si vůbec statistiky nepočítám, takže na to nemůžu ani pořádně reagovat.

Výhra proti Svitavám je už letos desátá. To je asi až nad očekávání dobrá bilance…
Letos to funguje skvěle. Ta týmová chemie tam je, funguje na hřišti i mimo hřiště. Jde to mnohem lépe než loni. A samozřejmě, když se daří, tak všichni hráči jsou v pohodě. Všem se pak daří, a tím pádem i týmu celkově.

Vy jste měl na začátku sezony výpadky. Co vám bylo a už je to bez problémů?
Měl jsem problémy s nohou, s klenbou. Táhlo se to už od loňské sezony. Ale rapidně se to zlepšuje a dalo by se říci, že teď už jsme v pohodě. Několik zápasů jsem odehrál s velkou bolestí, ale teď už mě to nelimituje.