SVITAVY – BC KOLÍN 85:79

Ze začátku to ovšem z pohledu Turů nijak extra nevypadalo a trenéři byli nuceni už ve 4. minutě za stavu 2:9 vzít oddechový čas. Domácí totiž nechávali moc prostoru střelcům Machačovi s Amesem, ti toho dovedli využít a zajistili svému týmu náskok, který ale nepřevýšil sedm bodů.
Kolínský rozlet neměl dlouhého trvání a Svitavští se začali stále více prosazovat. Když se v 9. minutě trefil poprvé za tři body kapitán Miloš, bylo vedení hostů minulostí (16:16).

Znovu Miloš se z perimetru nemýlil ani v nástupu do druhé čtvrtiny (19:18) a zaplněnému hledišti bylo jasné, že se dočká napínavé podívané.
Svitavy byly v dalším průběhu neustále napřed, když v 18. minutě zakončil svůj individuální průnik Špaček přesnou střelou, bylo to o sedm bodů (35:28). Do kabin se šlo za pětibodového odstupu, jelikož domácí neubránili akci hostů využitou Machačem, který měl na zakončení dvě sekundy.
Zatímco v prvním poločase bylo faulů na obou stranách překvapivě málo, tak ve třetí čtvrtině se s nimi roztrhl pytel a ke slovu přišly trestné hody, tedy v poslední době neúspěšná svitavská disciplína.

Tentokrát bylo vše jinak a i díky jisté ruce při šestkách si domácí udržovali minimální vedení. O Kolínu se to říci nedalo, třeba Zuzák nedal čtyři trestné hody v řadě, ale protože se zpoza trojkového oblouku dvakrát trefil Field, zůstávalo při těsném skóre 58:55 po třiceti minutách všechno otevřené.
Na Turech však byla vidět velká touha po vítězství, větší než u soupeře, a vycítilo to i publikum. Hnalo svoje hráče k úspěchu a ti se k němu přiblížili šňůrou 7:0, která ve 34. minutě znamenala stav 67:58.

Následovala trojková kanonáda, když na trefu Marka odpověděl „sváteční“ trojkař Horák a na dvě Milošovy střely kolínský Jelínek. Právě tři body z ruky svitavského kapitána ve 37. minutě byly klíčové, neboť jenom chvilku předtím hosté školácky zahodili akci tři na jednoho. Místo 73:70 to bylo 76:68, ale pátý tým Mattoni NBL se nevzdával a díky Fieldovi a Jelínkovi se minutu před koncem přiblížil na tři body.

Tuři však uměli na koš soupeře pokaždé reagovat a velkým nasazením mu nedovolili vyrovnat. Na koš Jelínka takto odpověděl pod košem důrazný Mróz (80:75). V dalším útoku se Kolín dvakrát pokusil o trojkovou střelu, dvakrát neúspěšně a bylo rozhodnuto.

V samotném závěru si oba týmy ještě do sytosti vyzkoušely trestné hody a poté si domácí mohli vychutnat se svými příznivci cennou výhru.
Kolín tak díky porážce před losem čtvrtfinále Final-8 Českého poháru musí zapomenout na to, že by byl nasazen do prvního čtyřčlenného koše.

Body: Miloš 20, Horák 15, Deloach 15, Špaček 10, Teplý 9, Meno 8, Mróz 4, Harčár 2, Macela 2 – Machač 22, Ames 18, Field 14, Marko 12, Jelínek 7, Zuzák 2, Hubálek 2, Benáček 2. Rozhodčí: Kurz, Kapl, Milata. Trojky: 8:9. Fauly: 24:20. Doskoky: 40:35. Trestné hody: 27/23:19/14. Diváci: 550. Po čtvrtinách: 16:18, 39:34, 58:55. Nejlepší hráč: Pavel Miloš (Svitavy).