Svitavy jsou v tabulce na 9. místě. Na kontě mají 9 výher a 16 porážek. V minulém kole prohrály s Ostravou 76:84. Kolín si poradil s Plzní 86:69.

V lednu svitavský kádr posílil Michael Brandon Deloach. Americký rozehrávač odehrál dvě utkání, ve kterých zaznamenal celkem 12 bodů a 17 asistencí. V testech obstál a ve svém novém působišti zůstane minimálně do konce sezony.

Nejlepším střelcem svitavských Turů je Boris Meno s průměrem 15,2 bodů na zápas. V několika statistikách patří do první desítky hráčů Mattoni NBL. Třetí místo mu patří v doskocích a je také sedmým nejužitečnějším hráčem.

První utkání těchto soupeřů, které se hrálo v listopadu v Kolíně, vyhrál domácí tým 87:71. Nejlepšími střelci byli David Machač a Stanislav Zuzák, kteří nasázeli po 20 bodech.

„Svitavy teď hrají mnohem lépe než v první polovině základní části. Posílily na postu rozehrávače a jejich hra vypadá úplně jinak. Je to velmi silný tým. Na každém postu má několik vynikajících hráčů. Nečeká nás nic lehkého. Ale my tam nejedeme prohrát. Naším cílem je vítězství,“ řekl před utkáním trenér Kolína Predrag Benáček.

Utkání začíná v 17.30 hodin.

(Jana Kubartová)