„Odehráli jsme skvělý první poločas, měli jsme neuvěřitelné procento úspěšnosti střelby za dva i za tři body. Od druhého poločasu jsme to zkušeně udrželi až na závěr,“ řekl trenér Kolína Predrag Benáček.

Jeho tým položil základ k výhře zejména ve druhé čtvrtině, kterou vyhrál 35:15.

„Hrajeme opravdu týmový basketbal, už první poločas jsme měli spoustu asistencí, což by vystačilo na celý zápas. Kluci dobře trénují, není na nás žádný tlak, hrajeme basketbal a užíváme si to. Základ týmu už je třetí rok spolu, už jsme si na sebe zvykli jeden na druhého a výsledek toho je pohoda a výsledek pohody jsou vítězství,“ dodal.

„Není moc co dodat, jedině pogratulovat soupeři, protože výkon v prvním poločase, to bylo něco excelentního a my jsme tu chvíli neměli co nabídnout a podle toho to vypadalo i na hřišti. V prvním poločase se utkání rozhodlo a po změně stran se to nechci říci, dohrávalo, my jsme chtěli dělat věci na hřišti dobře a bojovat, ale v hlavě měli hráči průběh prvního poločasu, takže není co dodat,“ hlesl kouč Ústí Roman Bednář.

„Rozhodně jsme mohli v jednotlivých pasážích hrát tvrději, naši hráči podléhali postupem času beznaději, Kolín střílel s vysokým procentem úspěšnosti, to bylo výrazně nadprůměrné. Před zápasem jsme si mohli mnohem více připustit fakt, jakou sílu Kolín má a nedoufat v to, že se to utkání bude vyvíjet v náš prospěch. Nepřipouštěli jsme si sílu Kolínu, hlavně v transition," dodal Bednář.