„Svitavy chtěly více zvítězit než my. Podali jsme absolutně nekoncentrovaný výkon, což se odrazilo na průběhu celých čtyřiceti minut. Domácí byli ve všem lepší,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

„Kolín je silný tým, donutil nás k devatenácti ztrátám, měl patnáct útočných doskoků. Stále měnil rytmus hry, přecházel ze zónové obrany na osobní a to nám v situaci, kdy jsme bez obou rozehrávačů, také dělalo problémy. Nemocný Macela celý týden netrénoval a Moravec je dlouhodobě zraněn. Jsem rád, jak se s tím vším hráči vypořádali,“ řekl trenér Turů Tomáš Pětivlas.

Nezapomněl pochválit ani nejlepšího střelce svého družstva a nejlepšího hráče zápasu.

„Bylo důležité, že nás proti zóně držel Pavel Miloš svojí excelentní střelbou,“ poznamenal Pětihlas, jenž byl spokojen s tím, že se jeho svěřenci konečně porovnali s trestnými hody. „Vrátili jsme se při nich k obvyklé koncentraci a byli na číslech, jaká bychom měli mít. Kromě Macely, který je házel prakticky z postele, je všichni úspěšně proměňovali, což nám pomáhalo,“ dodal.

Kolín díky porážce tak přišel o možnost být před čtvrtfinále Final – 8 Českého poháru nasazen v prvním výkonnostním koši.