U19 juniorky (dorostenecká liga)


BC Kolín - BK Studánka Pardubice 72:33


Po úvodním klaksonu se utkání jasně odehrávalo pod taktovkou Kolína, který nedal svému soupeři nic zadarmo. V utkání si celá lavička Kolína vyzkoušela útočné i obranné signály a prostor ke hře dostala rovněž každá hráčka z kolínského týmu. Závěrečné skóre odpovídá tabulkovým výsledkům skupiny B, proto si tak Kolín mohl připsat svou další výhru v pořadí.

Body: Mocová 20, Kočová 10, Šafaříková a Šafranková po 8 bodech, Mikšovská 7, Němečková 7, Fejfarová 5, Hlaváčová 4, Křičková 3, Lindnerová.

BC Kolín - SŠB Pardubice 91:49

Do první poloviny utkání se zápas odvíjel v režii obou týmů, nicméně po začátku druhé poloviny utkání a zásadní změnou kolínské obrany, odskočil tým Kolína několika bodovým náskokem od svého soupeře, který již soupeř nestačil dohnat. Opět v tomto zápasu dostalo prostor celé družstvo Kolína a téměř každá hráčka Kolína se tak mohla bodově zapsat do statistky.

Body: Hlaváčová 21, Šafaříková 21, Němečková 15, Šafranková 13, Fejfarová 11, Mikšovská 4, Kočová 3, Lindnerová 2, Křičková 1, Klubalová.

Mladší minižáci (krajský přebor)

ŠBK Sadská - BC Kolín 32:92

Nejvíce bodů: Somberg 23, Šobek 22, Merta 19, Vetor 8, Kosík 6.

ŠBK Sadská - BC Kolín 41:101

Nejvíce bodů: Šobek 30, Kosík 13, Uman 12, Merta 11, Somberg a Vetor 10.

"Kluci odvedli v utkáních se smíšeným družstvem ze Sadské velmi dobrý výkon, a to hlavně v útoku, kde se nám v obou zápasech dařilo. Plynule jsme zvyšovali bodový náskok pokaždé až na 60 bodů. Utkání ale nebyla tak snadná, jak by se zdálo z konečných výsledků, hlavně devčata z týmu soupeře nás často předčila v rychlosti a dravosti. Kluci ale hráli zodpovědně a svelkým nasazením, zaslouženě zvítězili a za bojovný výkon si zaslouží všichni pochvalu," řeklasistentka trenéra Lída Soudková.

(Ivana Koláčná)