V prvním vzájemném duelu vybojoval Kolín v Bratislavě těsnou výhru 77:75. Střelecky se dařilo Davidu Machačovi (18 b.) a na straně domácích Kevinu Bridgewatersovi (26 b.).

Bratislavský Inter je s bilancí 2 – 12 v tabulce na 13. místě. Vyhrát se mu podařilo nad Svitavami 72:71 a Levicemi 77:67. V posledním kole prohrál s Plzní 66:79. V tomto utkaní se premiérově představily tři bratislavské posily. Nejlépe se uvedl pivot Mihajlo Pesič, který zaznamenal 17 bodů a 8 doskoků. Mitar Trivunovič si připsal 3 body. Americký rozehrávač Phillip Austin Brooks vyšel střelecky naprázdno.

Kolín v minulém kole přivezl z Ústí nad Labem vítězství 101:85. Nejlepším střelcem tohoto utkání byl Richard Field, autor 28 bodů. Kolínský tým je v Mattoni NBL s 11 výhrami na 4. místě.

„Inter nedávno vyměnil trenéra, má nové zahraniční hráče. Je to nevyzpytatelný tým. Doma porazil Levice, ale prohrál s Plzní. Naším cílem je vítězství. Věřím, že po sobotním utkání budeme mít na kontě dvanáct výher,“ řekl před utkáním trenér Kolína Predrag Benáček.

(Jana Kubartová)