BC Kolín - Inter Bratislava 89:64

Duel mezi Kolínem a Interem Bratislava byl zajímavý hned ze dvou důvodů. Všichni byli v očekávání, jestli přidají kolínští hráči osmé vítězství v řadě a jestli David Machač pokoří magickou hranici 5000 nastřílených bodů v nejvyšší soutěži.

Podařilo se obojí. Kolín bez větších problémů porazil Inter a Machač nastřílel přesně sedm bodů, které mu k tomuto milníku chyběly. Kolínská hala Spojů tak byla v sobotu svědkem historického okamžiku. Diváci to také dali několikrát svým skandováním najevo. Atmosféra byla prostě báječná.

„Chci poděkovat divákům, kteří udělali skvělou atmosféru. Věřím, že si utkání užili, a domů odešli spokojení,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.
„Dnes jsem spokojený. Nad Interem jsme vyhráli v pohodě. Hráli všichni naši hráči. Nikdo nehrál přes 25 minut. To je dobře, tak to má být,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

„Bylo to jednoznačné vítězství Kolína. Když má soupeř na hřišti v každém momentě tři, nebo čtyři hráče lepší, tak se těžko hraje. Každý vidí útok, kde nemáme kvalitu. Nemáme peníze, abychom angažovali kvalitní hráče. Ale já jsem citlivý na obranu. To, co my předvádíme v obraně, nemá s moderním basketbalem nic společného. Tam je naše největší slabina. Kdybychom lépe bránili, tak bychom takovéto zápasy prohrávali alespoň menším rozdílem. Některé bychom i vyhráli. U nás není jediný hráč, který by byl reálně schopný zastavit svého protihráče. To jsou měsíce práce, nebo musíme angažovat dva až tři nové hráče. To se nedá jinak vyřešit. Soupeř vyhrál zaslouženě,“ řekl po utkání trenér Interu Ivan Vojtko.

V sobotu také v hale Spojů začal jeden unikátní projekt – soutěž o osobní automobil. „Každý návštěvník utkání starší 18 let obdrží při vstupu do haly soutěžní kupón. Na začátku poločasové přestávky bude vylosován jeden divák, který bude mít možnost soutěžit o osobní automobil HYUNDAI i10. K dispozici má jeden střelecký pokus z čáry trestného hodu na protější straně hřiště, než je koš, na který bude střílet. Pokud bude úspěšný a hod promění, vyhrává osobní automobil HYUNDAI i10. Divácká soutěž bude probíhat vždy v poločasové přestávce domácích utkání,“ objasnil pravidla hry manažer klubu Miroslav Sodoma.

Jako první měl možnost zkusit své štěstí Jiří Merta. Nakonec byl neúspěšný, ale jeho pokus vypadal hodně nadějně. Z několika pohledů to vypadalo, že míč letí do koše, nakonec ale skončil těsně vedle. Smutnit nemusel, potlesk od diváků mu byl velkou odměnou.

Body: Field 14, Hubálek 11, Marko 11, Barnes 10, Ames Rahsaan 9, Zuzák 9, Jelínek 8, Machač 7, U. Benáček 5, Hemmy 5 – Trivunovič 20, Pesic 15, Gavran 8, Kuffa 8, Tot 8, Musil 2, Williams 2, Bridgewaters 1. Rozhodčí: Lukeš, Karásek, Milata. Střelba za 2 body: 46/22:50/21. Trojky: 23/10:15/4. TH: 21/15:14/10. Doskoky: 41:37. Chyby: 18:22. Čtvrtiny: 25:11, 18:18, 28:16, 18:19. Diváků: 610. Nejlepší hráč: Barnes Chadwick (K).