Pardubice se po se po změně na trenérském postu vezou na vítězné vlně. Vyhrály poslední čtyři zápasy v řadě.

Ve 29. ligovém kole půjde také o souboj dvou účastníků Hyundai Final 4. Pardubice finálový turnaj Českého poháru 12. a 13. února pořádají, Kolín na něj velkolepě jako jeden z kvarteta účastníků poprvé 
v historii postoupil.

V posledním kole zaznamenaly Pardubice nejvyšší výhru letošního ročníku Kooperativa NBL. Ve východočeském derby rozstřílely Svitavy 112:68.

„Vrací se nám útočná síla, kterou jsme měli v přípravě a pak v úvodu sezony. To je dobrý vklad do budoucna," pochvaloval si jeden z pardubických trenérů Tomáš Bartošek.

Kolín má v letošní sezoně 
s Pardubicemi vyrovnanou bilanci. Doma prohrál, venku před televizními kamerami zase uspěl. Jak dopadne třetí měření sil?

„Určitě chceme vyhrát a potvrdit úspěch z Ústí nad Labem, i když víme, že jsou Pardubice velmi silným soupeřem. Čekáme, v jaké budou sestavě, protože by se mělo rozhodnout o trestu pro některé jejich hráče. Ale i kdyby jim měl někdo chybět, tak stejně budou kvalitní, mají řadu vyrovnaných hráčů. Nemyslím si, že by se na pardubické hře něco zásadně změnilo po změně trenéra, Sanders má podobnou filosofii jako před ním Bohunický a navazuje na jeho práci. Jaký bude trenér, to se teprve uvidí, to se nedá hodnotit po několika zápasech," řekl před zápasem trenér Kolína Predrag Benáček.

Zápas začíná v hale Spojů 
v 17.45 hodin.