Hlavním cílem českého výběru, do nějž byly nominovány i kolínské Kateřina Šafránková a Helena Jiranová, bylo udržet příslušnost mezi elitou.

V sobotním programu se představila kladivářka Kateřina Šafránková. V zrychlené soutěži, kde všechny závodnice mají pouze tři pokusy a jen nejlepší čtveřice ještě jeden navíc, se jí však nedařilo podle představ. První pokus poslala mimo výseč, naštěstí druhým „založila" výkonem 65,85 m. To byl nakonec její pokus nejdelší, neboť třetí hod byl o 38 cm kratší, a to stačilo na 7. místo, nečekaně před jednou z favoritek Němkou Klaasovou. Kateřina tak přispěla 5 body k senzačnímu 6. místu českého výběru po sobotním pořadu.

V neděli se představila ve štafetě na 4x400 m druhá kolínská zástupkyně Helena Jiranová. Českou štafetu velmi dobře rozběhla, a i když v celkovém hodnocení čas reprezentačního výběru 3:35,41 min. znamenal 10. příčku, obě kolínské závodnice se podílely na velkém úspěchu české reprezentace, která skončila na 8. místě mezi nejlepšími týmy Evropy a poprvé v historii mistrovství Evropy družstev dokázala udržet příslušnost v elitní superlize!

Jiří Tuček