„Pohár LINE je další z oblíbených akcí, které náš klub pořádá pro veřejnost z Kolína a okolí,“ řekl Jan Pelák, který je v klubu hlavním organizátorem akcí pro neregistrované hráče a hráčky.

V soutěži družstev se nejvíce kuželek podařilo porazit družstvu Kaliči, které vyhrálo výkonem 988 poražených kuželek, ve složení Čermák J., Čermák M., Šromová a Kubelka.

Za Kaliči se umístilo výkonem o pouhé dvě kuželky nižším družstvo KBS (986, Kuželkáři bez sponzora), za které startovali Vrána, Beneš, Císař a Vekrbauer. Bronzovou příčku pak ukořistilo družstvo hrající pod hlavičkou významného kolínského podniku Kopos, když jeho hráči a hráčky (Mlázovský, Moc, Tlučhoř a Nouzovská) shodili dohromady 972 kuželky.

„Bohužel v letošním roce přišel Kolín o sportoviště, které sloužilo veřejnosti a posléze i klubu sportovních kuželek již od roku 1873. Náš klub KK Kolín tak musel veškeré své aktivity, tedy zápasy, turnaje, tréninky mládeže i dospělých a samozřejmě i akce pro neregistrované zájemce o kuželky, kterých není málo, přesunout do volných termínů na kuželně v Kutné Hoře,“ doplnil Pelák.

Nejlepšími hráči Poháru LINE 2022 se v kategorii mužů stali Vrána (družstvo KBS, výkon 275), Čermák J. (Kaliči, 273) a Čermák M. (Kaliči, 271). Pod stupni vítězů skončili Baško (Lachtande, 263) a Mlázovský (Kopos, 256).

„Turnajů, které pro neregistrované pořádáme, se zúčastňují jak partičky přátel, tak i spolupracovníci z podniků nebo úřadů, například Kopos, Katastrální úřad, TECO nebo rodinné klany. Bohužel jim v Kutné Hoře nemůžeme nabídnout a garantovat tréninkové hodiny, jak byli zvyklí z Kolína,“ objasnil kolínský organizátor.

Nejlepšími hráčkami Poháru LINE 2022 se v kategorii žen staly Dvořáková (družstvo KTD, výkon 248), Březinová (KTD, 237) a Nouzovská (Kopos, 227). Pod stupni vítězů skončily Kyseláková (KTD, 227 – rozhodla horší dorážka) a Šromová (Kaliči, 222).

„Jsme velmi rádi, že i přes ztížené podmínky spojené s přesunem místa konání turnaje z Kolína do Kutné Hory, nám neregistrovaní zůstali věrni, zúčastnili se v hojném počtu, předvedli kvalitní výkony a ukázali nám, že snaha KK Kolín o vybudování moderní a větší kuželny má smysl. Rád bych jim za jejich účast poděkoval, stejně jako děkuji realizačnímu týmu z našeho klubu, “ zhodnotil turnaj Jan Pelák.

(Pavel Holoubek)