Litomyšl – Kolín 84:48

Hned v úvodním zápase čekal na Kolín favorit celé kvalifikace, domácí hráčky Litomyšle, které se posílily hned 
o pět hráček z Pardubic.

„Vstup do utkání nám vyšel až nečekaně dobře, bohužel ale jen v útočné fázi, nikoliv 
v obranné. Po první čtvrtině jsme vedly 21:23. Ještě v páté minutě druhé čtvrtiny jsme udržovaly vedení asi o čtyři body, jenže poté přišel nepochopitelný zkrat v obranné fázi, kterou nepřerušily ani oddechové časy, ani patnáctiminutová pauza mezi druhou a třetí čtvrtinou, a ani další dva oddechové časy na začátku třetí čtvrtiny," uvedl trenér Filip Rytina.

Ze stavu 23:27 to najednou bylo 59:27. „Skutečně jsme inkasovaly 36 bodů v řadě," kroutil hlavou Rytina.

Nadějně rozehraný zápas se tak stal jasnou záležitostí pro domácí tým.

Body: Mocová 18, Králová 14, Jánská 5, Kosíková 4, Schejbalová 3, Macháčková 2, Vinklátová 2, Mertová, Kukalová, Černá.

Kolín – Pečky 46:35

Ve druhém zápase stál Kolínu v cestě tým Peček. „Toto utkání jsme zvládly výborně 
v obraně. Předváděly jsme poctivou osobní obranu po celém hřišti a tým Peček nám dokázal dát pouhých 35 bodů. Škoda, že jsme nedokázaly proměňovat jasné koše zpod koše, volné střely, či trestné hody. Mohlo být ještě o něco veseleji," podotkl Rytina.

Body: Králová 20, Černá 8, Mocová 6, Macháčková 5, Jánská 5, Kukalová 2, Kosíková, Mertová, Vinklátová, Schejbalová.

Kolín – Liberec 54:65

Po vítězném okresním derby se hráčky Kolína utkaly 
s Libercem. Celý první poločas se jednalo o vyrovnaný souboj, kdy se vedení přelévalo z jedné strany na druhou.

„Liberec dokázal výborně využívat svých vysokých hráček a bodově se tak prakticky prosazoval pouze zpod koše. My jsme naopak hrály jeden rychlý protiútok za druhým a snažily jsme se využívat našich předností. V poločase jsme vedly o tři body. Do třetí čtvrtiny jsem vlétly jako uragán a brzo jsme si vypracovaly až desetibodové vedení. 
V tu chvíli však přišel pro nás zlomový okamžik, který nakonec rozhodil celý tým natolik, že zápas prohrál. Právě 
v průběhu třetí čtvrtiny zůstala po jednom ze střetů na zemi ležet jedna z našich klíčových hráček, Eliška Mocová. Po převozu do nemocnice bylo zjištěno, že má zlomenou klíční kost a tak pro ní působení v této kvalifikaci skončilo. Sice jsme v závěru bojovaly, ale na rozjetý Liberec náš zakřiknutý výkon bohužel nestačil," hlesl Rytina.

Body: Králová 17, Mocová 12, Kosíková 6, Jánská 6, Vinklátová 4, Černá 4, Macháčková 2, Schejbalová 2, Mertová 1, Kukalová.

Ústí nad Labem – Kolín 81:41

S vědomím, že o postupujících do ligy kadetek U17 je již rozhodnuto, nastoupily Kolíňačky do posledního zápasu celé sezony. „Soupeřky z Ústí nad Labem dokonale využily našeho rozpoložení a zápas rozhodly již v první čtvrtině, kterou vyhrály 30:4. Poté, kdy bylo hráčkám důrazně připomenuto, že i přesto, že o postupujícím je rozhodnuto, musejí zápas odehrát s maximálním nasazením a neudělat si v posledním zápase ostudu, se obraz hry změnil o 360 stupňů. Ve zbylých čtvrtinách jsme již byly pro Ústí nad Labem nepříjemným soupeřem jak v útočné, tak obranné fázi. Škoda, že v první čtvrtině nebyl přístup hráček stejný, jako v těch třech následujících, skóre by potom vypadalo úplně jinak," zlobil se Rytina.

Body: Králová 9, Vinklátová 9, Černá 7, Macháčková 4, Jánská 4, Schejbalová 4, Mertová 2, Kosíková 1, Kukalová 1.

Sezona je hodnocena kladně

Přestože Kolín do ligy nepostoupil, trenér byl s vystoupením svých svěřenkyň spokojený.

„Celkové vystoupení v kvalifikaci musíme hodnotit kladně. Oproti ostatním týmům jsme měly pouze jednu hráčku ročníku narození 1999, pro které je tato soutěž určena. 
V roli benjamínků jsme se určitě neztratily a do příštího roku budeme pracovat o to poctivěji, aby se nám podařilo do ligové soutěže postoupit za rok," zdůraznil Rytina.
„Kaňkou na výkonech jsou zcela určitě trestné hody, kterých jsme v těchto čtyřech zápasech házely celkem osmdesát a proměnily jsme pouhých třicet. Druhou kaňkou je bohužel zranění Elišky Mocové, které tímto přejeme brzké uzdravení. A na závěr sezony patří poděkování všem rodičům, sourozencům a prarodičům, kteří nás poctivě jezdili povzbuzovat na všechny venkovní zápasy a udělali nám tak domácí prostředí prakticky v každé hale, ve které jsme nastoupily," dodal Filip Rytina.