Ve třetím duelu na půdě Vyšehradu zvítězili 74:71 (Bálek 20, Bašta 14, Zahradníček 13, Koláčný 11, Mikšovský 6, Šafařík 6, Lonek 5) a sérii ještě zdramatizovali, ve čtvrtém už tahali za kratší konec a prohráli 55:75 (Bálek 17, Šafařík 11, Zahradníček 10, Mikšovský 7, Koláčný 4, Bašta 4, Lonek 2).

„První zápas byl od začátku velmi vyrovnaný, až ve třetí čtvrtině se nám povedlo bodově odskočit. Konec byl opět dramatický, ale koncovku jsme si tentokrát dokázali pohlídat. Oproti předešlému utkání jsme zlepšili obranu a hlavně doskok," řekl po prvním duelu asistent Václav Zahradníček.

„Druhý zápas byl opět o našem špatném vstupu, kdy jsme si nedokázali poradit
s vysunutou a velmi agresivní obranou soupeře, kterou oba rozhodčí tolerovali. Ještě se přidala naše chabá střelecká potence, kdy jsme za poločas dokázali nastřílet pouze 17 bodů. Druhý poločas byl již vyrovnanější, přesto soupeř vybojoval třetí výhru a tím i celkové vítězství v play-off," podotkl Zahradníček.

Očekávání nebyla velká

„Do letošní sezony jsme nevstupovali s příliš velkými ambicemi. Příprava neproběhla podle našich představ a vlastně jsme se potýkali s různými problémy už od samotného začátku. Proto jsme všichni netrpělivě čekali, jak dopadne naše konfrontace
s ostatními týmy. Opět jsme byli nalosováni do skupiny B, kde nás čekali soupeři především z Moravy a tím i někdy velmi únavné a dlouhé cestování. Soutěž byla rozlosována tak, že prvních sedm zápasů jsme odehráli na domácí palubovce," řekl na úvod hodnocení celé sezony Zahradníček.

V play off nestačili na Vyšehrad

Tým od začátku šlapal. Výsledkem toho bylo druhé místo po základní části. „Vstup do soutěže se nám povedl, dokázali jsme domácí utkání zvládnout a nastartoval nás k zatím největšímu úspěchu v naší společné sportovní kariéře. Vyhráli jsme všechny domácí zápasy, venku jsme dokázali také úspěšně bodovat a to nás celkově vyhouplo na druhé místo v soutěži. Tento výsledek jsme opravdu před začátkem asi nikdo nečekal. Dokázali jsme porážet družstva ze sportovních center mládeže, kde je zázemí a tréninkové možnosti na úplně jiné úrovni než u nás, proto si tohoto výsledku musíme o to více vážit. Naše konečné umístění nám zaručilo účast v play-off celé soutěže, kde jsme narazili na soupeře ze skupiny A – Sokol Vyšehrad. Série se hrála vyřazovacím způsobem na tři vítězné zápasy. Bohužel jsme v této sérii neuspěli. Postihlo nás několik zranění a v zeštíhlené sestavě nám trochu došly síly. Přesto nám toto zakolísání nijak nezkazilo radost z už tak velmi povedené letošní sezony, která se nedá hodnotit jinak než jako úspěšná. Na závěr musím poděkovat všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli, tedy hráči, trenéři a rodiče. Také musím pochválit všechny příznivce, kteří nám dokázali vytvořit domácí diváckou atmosféru," dodal Václav Zahradníček.