Kolín – Mladá Boleslav 57:32 (Novák 13, Macháček 12, Kropáček 12, Žiško 6, Barták 6, Vítek 4, Cimpl 2, Domnosil 2).
Kolín – Mladá Boleslav 74:35 (Kropáček 16, Novák 16, Macháček 16, Žiško 8, Domnosil 8, Mrzena 2, Volný 2, Cimpl 2, Kotil 2).

Žáci U14 – Liga

V lize žáků (U14) odehrál Kolín dva zápasy. Zatímco 
s Olomoucí doma prohrál, Kroměříž vyprovodil s pořádným výpraskem.

Kolín – Olomouc 50:59

„Utkání se soupeřem, se kterým bychom měli bojovat 
o první místo, jsme začali velice dobře. Během úvodních třech minut jsme vedli 10:2 a soupeře jsme přehrávali. Po tomto úvodu však soupeř stáhl obranu do vlastní šestky a my si s touto obranou nevěděli rady. Přestali jsme hrát rychlý protiútok, střelba z dálky se nám nedařila a soupeř postupem času otočil skóre na svou stranu," uvedl trenér Miroslav Sodoma.

„V druhé čtvrtině jsme dokázali skóre i přes soupeřovu stále trvající staženou obranu otočit, ale v druhém poločase se nám přestalo opět dařit hrát naši hru a soupeř toho využil ke srovnání skóre. Přestože se nám i nadále nedařilo, dokázali jsme čtyři minuty před koncem otočit skóre a vedli 
o jediný bod. Bohužel, to bylo poslední, co se nám v tomto utkání povedlo. Škoda, že jeden z nejhorších letošních výkonů tohoto týmu přišel právě v tomto utkání. Tak málo bodů jsme nedali snad za poslední dvě sezony. Klukům nelze vytknou, že by nebojovali, ale prostě nám to vůbec nešlo a to nás zlomilo," dodal Sodoma.

Body: Somberg 20, Kosík 15, Vacek 7, Merta 5, Vlček 3.

Kolín – Kroměříž 132:39

„Do dalšího ligového utkání po nešťastné sobotě, jsme doslova vlétli a od samého začátku na hřišti kralovali. Škoda, že se nám nedařila v sobotu střelba z delší vzdálenosti tak jako v tomto utkání," podotkl trenér Miroslav Sodoma.

Body: Somberg 36, Kosík 36, Vacek 18, Vetor 8, Macháček 8, Kropáček 7, Vlček 6, Švarc 6, Novák 3, Dvořáček 2, Merta 2.

Starší žáci U15 – KP

Stoprocentní byli o víkendu starší žáci. Ti na domácí palubovce porazili Varnsdorf i Kralupy nad Vltavou.

Kolín – Varnsdorf 71:43

„Soupeř hrál od prvních minut velice staženou obranu, kterou měnil na obranu zónovou. Přestože jsme měli celou dobu problém s doskokem, tak v útoku jsme se dokázali prosazovat a potvrdili roli favorita," konstatoval trenér Miroslav Sodoma.

Body: Brát 22, Zelenka 15, Vaněk 12, Kosík 10, Somberg a Vetor 5, Vlček 2.

Kolín – Kralupy 97:31

„S posledním týmem tabulky jsme od prvních minut potvrzovali roli favorita a nenechali nikoho na pochybách, kdo bude v tomto utkání vítězem. Hodně prostoru dostali hráči, kteří v jiných utkáních tolik nehrají a je potěšující, že se své šance dokázali chopit a zahráli velice dobře," potěšilo Miroslava Sodomu.

Body: Brát 38, Zelenka 26, Vaněk 14, Merta 5, Švarc 5, Novák 4, Uman 2, Vlček 2, Vacek 1.

Kadeti U17 – Liga

Dvě dramatické bitvy sehráli kadeti (U17). Zatímco v Karviné v sobotu večer prohráli o devět bodů, v neděli ráno naopak o jeden zvítězili v Ostravě.

Karviná – Kolín 76:67

„V Karviné byl průběh utkání poměrně vyrovnaný, ale vlivem velkého množství chyb a ztrát jsme se prakticky porazili sami," hlesl asistent trenéra Václav Zahradníček.

Body: Šafařík 17, Bálek 14, Vošlajer 13, Mikšovský 11, Lonek 6, Zahradníček 6.

Ostrava – Kolín 78:79

„Od začátku jsme trochu zaostávali a soupeř bodově odskočil. V dalším průběhu hry jsme utkání vyrovnali a nakonec ho v dramatické koncovce dovedli k našemu letošnímu dvanáctému vítězství," uvedl Václav Zahradníček.

Body: Bálek 24, Lonek 17, Šafařík 15, Vošlajer 9, Mikšovský 6, Zahradníček 6, Myška 2. 

(Filip Rytina)