BC Kolín – BK Kralupy Junior 86:49

Do zápasu vstoupily kolínské hráčky sebevědomě a bez zjevné nervozity. To se projevilo i na skóre. Po první čtvrtině vedly 25:8 a o osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto.

Kralupy byly bezradné. Naopak kolínské hráčky na hřišti dominovaly a zvítězily o 37 bodů.

„Byl to slušný vstup do turnaje," konstatoval trenér Kolína Tomáš Nedbal.

„Holky odevzdaly maximum, a když vezmeme v potaz, že se jednalo o jejich vůbec první zápas v kategorii U19, je výsledek skutečně velkým úspěchem," dodal pyšný trenér.

Body: Králová 29, Pleskotová 14, Mocová 10, Hurtová 7, Černá 7, Růžičková 6, Macháčková 4, Vinklátová 4, Kukalová 2, Vítková 2, Kosíková 1, Havrdová.

BC Kolín – TJ Lokomotiva Liberec 85:51

Ve druhém zápase se očekávala bitva. Bylo jasné, že pokud by se podařilo kolínskému týmu zvítězit, znamenalo by to přímý postup do ligy U19 a přesně s touto vidinou tým do Slaného odjížděl.

Kolínské hráčky opět předvedly znamenitý vstup do zápasu. Předváděly velmi pohledný, rychlý a dynamický basketbal. Výsledek? Vedení po první čtvrtině o třiadvacet bodů (33:10).

V dalším průběhu Kolíňačky nepřipustily žádné drama a náskok ještě navyšovaly. Nakonec zaslouženě vyhrály o 34 bodů.

„Jsem rád, že se nám povedlo oba zápasy vyhrát a nemusíme se již trmácet na Moravu ke druhému kolu kvalifikace," pousmál se kolínský trenér Tomáš Nedbal nad skutečností, že díky dvěma výhrám slaví kolínský tým přímý postup.

„I ve druhém zápase rozhodl vstup do utkání. Apeloval jsem na hráčky, aby do zápasu vstoupily koncentrovaně a s velkou energií a přesně to splnily. Jsem také rád, že šanci zahrát si dostaly všechny hráčky. Teď bude následovat pro holky zasloužené volno, ale brzy se zase sejdeme a začne nám příprava na příští sezonu, ve které budeme hrát ligu kadetek U17 a zároveň ligu juniorek U19, takže nás čeká velmi náročná, ale já věřím, že i úspěšná sezona," dodal spokojený Tomáš Nedbal.

Body: Králová 36, Pleskotová 15, Černá 10, Hurtová 7, Růžičková 4, Kosíková 3, Mocová 2, Vinklátová 2, Kukalová 2, Vítková 2, Havrdová 2, Macháčková.

(Filip Rytina)