Kolín –  Olomouc 85:57

„Statistiky vypovídaly, že jsou protihráčky velmi dobré střelkyně z tříbodové vzdálenosti, což se nakonec promítlo i do utkání," uvedla trenérka Ivana Koláčná.

Kolínské holky měly v plánu spravit si chuť z předminulého víkendu, kdy oba zápasy prohrály. Domácím nahrával i fakt, že soupeřky přijely pouze v šesti.

Od úvodního rozskoku se Kolíňačky držely ve vedení, i přesto, že tempo udávaly hráčky z Olomouce. „Hra byla velice pomalá, nikdo se nikam nehnal," podotkla Koláčná.
Dění na hřišti probíhalo ve vlnách, kdy první a třetí čtvrtinu odehrál Kolín s malým počtem chyb, zato ve druhé čtvrtce bylo nepřesností nepočítaně. Právě i proto vedly domácí basketbalistky v poločase rozdílem  jedenácti bodů. Poslední desetiminutovku se Kolínu podařilo vyhrát. A to i přes množství chyb. Na druhou stranu roli měly usnadněnou tím, že posledních pět minut zápasu soupeřky hrály jen ve čtyřech.

Celé utkání se odehrávalo spíš v duchu trojek. V této činnosti kolínské juniorky nezahálely a trefily se celkem jedenáctkrát. Z toho šestkrát dobře zamířila Michaela Šafranková a jednu trojku o desku přidala i pivotka Michaela Mocová.

„Přestože jsme vyhrály, nejsem s tímto výsledkem spokojená. Patřit k nejlepším týmům v ligové juniorské soutěži znamená, že divák pozná od samotného začátku zápasu, kdo je ten lepší. Tento zápas byl žalostným pohledem na laxní přístup celého týmu a maximální přizpůsobení se hře soupeře. Buď chci hrát a vyhraju, anebo hrát nechci a prohraju.  V tomto utkání si měla zahrát každá hráčka, což se díky laxnímu přístupu a línému rozpoložení týmu bohužel nestalo. Dámy mají jistě do nového roku o čem přemýšlet," konstatovala Ivana Koláčná.

Sestava a body: Šafranková 26, Kočová 15, Fejfarová 14, Mocová 13, Šafaříková 11, Mikšovská 4, Křičková 2, Klubalová, Bezoušková.

(Karolína Kočová)