Kolín – Jaroměř 12:1

V zápase dokázaly hráčky Kolína potvrdit roli favorita a diktovaly tempo utkání již od prvních minut. V první třetině si vypracovaly řadu šancí a tři z nich proměnily, když skórovaly Hofmannová a dvakrát Sokolová.

Druhá třetina byla podobná. Do střelecké listiny se zapsala Kopecká. Jaroměř sice dokázala snížit, ale zbytek třetiny byl opět v režii Kolína. Dvěma brankami uzavřela hattrick Hofmannová.

Třetí třetina jen potvrdila převahu Kolína. Hattrick uzavřela Sokolová a navrch přidala ještě jednu branku. Střelecký den měla i Hofmannová, která následně přidala další tři branky. Výsledek uzavřela svou první brankou v dresu Kolína při přesilové hře Pelikánová.

Panthers – Kolín 3:9

Druhý zápas proti FBC Panthers začal opět lépe pro hráčky Kolína. Již po 19 vteřinách se prosadila Sokolová. Hráčkám Panthers se podařilo vyrovnat dokonce při vlastním oslabení. Vedení Kolínu vrátila Hofmannová. A i nadále měl ze hry více Kolín. Za necelé dvě minuty uzavřela hattrick Hofmannová, Pantherky sice snížily, ale třetí třetina byla již jasnou záležitostí. Postupně se prosadily Sokolová, Drahotová, Hypešová, Sokolová, která si díky tomu připsala hattrick, a Myšková. Pantherky snížily až pět vteřin před koncem při přesilové hře.

„Do nadstavbové části jsme vstoupili výborně a získali zaslouženě šest bodů. První utkání bylo herně výborně zvládnuté a i druhé výsledkem ukazuje naši převahu. Abych jen nechválil, musím říct, že úvodní část druhého zápasu nebyla ideální, ale nakonec se s tím hráčky popasovaly dobře. Ocenit musím týmový výkon, ale vyzvednout bych chtěl Hofmannovou, která vstřelila devět branek, a Sokolovou se šesti brankami," řekl trenér Marek Cimpl.

Sestava: Němečková – Novotná, Hypešová, Kopecká – Myšková, Drahotová, Sokolová, Hofmannová, Pelikánová.

O víkendu se na palubovkách představily i další kolínské týmy. Na svou premiéru si v letošním roce musí počkat mužský tým, který cestoval ke svým zápasům až do Králova Dvora, ale turnaj byl kvůli výpadku elektřiny zrušen. Další zápasy jsou na programu 25. ledna.

PH+SČ liga dorostenců

Skvělou formu ukázali především dorostenci, kteří si hravě poradili se svými soupeři. Nejdříve porazili 4:2 tým FBK CONEP Vosy Praha B a následně si jednoznačně poradili 11:5 s týmem FbK Neveklov.

„Dorostenci sehráli dvě výborná utkání, i přes to, že chybělo pět hráčů základní sestavy, včetně brankáře. Tým jsme ale doplnili o hráče
z mladší kategorie, kteří se šance chopili ukázkově a podali velmi vyspělý a především týmový výkon, jeden
z našich nejlepších v sezoně. Všichni hráči si zaslouží pochvalu," řekl k zápasům trenér Jindřich Smejkal.

PH+SČ liga juniorů

Junioři bojují o čelní příčky a chtěli své kvality potvrdit i během prvního turnaje roku 2015. V prvním zápase zdolali těsně 5:4 tým Florbal Neratovice, když exceloval především Novotný, který zaznamenal čtyři góly. I ve druhém zápase zachraňoval čest střelců Novotný, ale jeho dvě branky na body nestačily a Pitbullové prohráli 2:3 s týmem TJ Sokol Mukařov, který rozhodl o své výhře v poslední minutě zápasu.

„Na produktivitě juniorů byla znát vánoční pauza a doplatili jsme i na úzký kádr, který nás v juniorské kategorii trochu trápí. Dokázali jsme si vytvořit řadu šancí, ale koncovka byla tragická," komentoval turnaj trenér Jindřich Smejkal.

Soutěž mladších žáků 3+1

Mladí kolínští florbalisté jednoznačně ovládli poslední turnaj minulého roku a předváděli skvělé výkony. Do druhé poloviny sezony výsledkově nevstoupili šťastně- Prohráli s Kamenicí 5:12, Draky A 3:11 a Střešovicemi by Open Camps 5:20. „U žákovského florbalu jsou výsledky až na druhém místě," podotkl trenér Vlastimil Hypeš.

„Měli jsme černý den. Děti se snažily a makaly, ale prostě se nám nedařilo. I když výsledky vypadají jednoznačně, je to dáno malým hřištěm, herně takový rozdíl mezi námi a soupeři nebyl. Vezmeme si z toho ponaučení a rychle se oklepeme, příští turnaj bude zase vypadat jinak," dodal Vlastimil Hypeš.