První zápas finálové části U19 zvládli na jedničku a porazili družstvo Královských Sokolů 90:64.

„Od začátku jsme začali s agresivní a rychlou hrou a po zásluze jsme v poločase šli do šaten s dvouciferným vedením. Vstup do druhého poločasu jsme opět zaspali, naštěstí jsme se včas probrali a zápas s přehledem dovedli do vítězného konce,“ uvedl trenér Miroslav Sodoma.

Body: Zahradníček 28, Kosík 26, Somberg 11, Merta 8, Vacek 6, Novák 4, Vlček 4, Macháček 3.

První dvě utkání odehráli basketbaloví mladší minižáci BC Kolín U12 v rámci kvalifikace o národní finále. Na domácí palubovce si nejprve smlsli na družstvu BK Brandýs nad Labem a vyhráli 106:42, poté však neuspěli v souboji s BA Nymburk a prohráli 83:35.
Brandýs byl pro kolínské basketbalisty snadnou záležitostí a o výsledku utkání nebylo od začátku pochyb.

Body: Kropáček 24, Sýkora 14, Mach 12, Brzák 11, Jánský 9, Domnosil 8, Guk 6, Adámek 5, Šťastný 4, Konývka 4, Matoušek 4, Hanč 2, Macháček 2, Kodytek 1, Dostal.

Ve druhém utkání dokázali kolínští mladíci s nymburským výběrem držet krok pouze prvních patnáct minut, poté se již hosté dostali do dvouciferného vedení, které do konce jen navyšovali.

Body: Kropáček 11, Jánský 5, Domnosil 4, Sýkora 3, Guk 3, Brzák 3, Hanč 2, Mach 2, Konývka 2, Šťastný, Adámek, Kodytek, Dostal, Macháček, Matoušek.