V domácím prostředí haly Stap, která hostila poslední ze série turnajů, prohráli přímý souboj o druhé místo s ČZU Praha (0:2 – na rozdíl od seniorského volejbalu se nehraje na tři, ale pouze na dva vítězné sety), podlehli také v poháru téměř suverénní České Třebové (0:2), která ovšem právě v Kolíně v dramatickém souboji nestačila na ČZU, což pražský tým vyneslo na první místo.

Kolínští mladíci mezi 15 a 18 roky naopak zdolali Turnov (2:1) i poslední Sokolov (2:0). Je ale nutné dodat, že Kolínu chyběl ústřední nahrávač Daniel Vejdělek, místo kterého musel řídit hru smečař Marek Strnad.

Pro SK Volejbal ale může být třetí místo stejně trochu zklamáním. Rozjezd pohárové soutěže totiž měl náramný: kromě favoritů z Třebové porážel všechny soupeře. „Jenže oni se s každým zápasem zlepšovali, zatímco my ne," shrnul trenér Miroslav Šotola.

Sestava: Strnad, Pejša, Kočí, Havlíček, Nutil, Blažek.
Pořadí: 1. ČZU Praha, 2. TJ Sokol Česká Třebová, 3. SK Volejbal Kolín, 4. TJ Turnov, 5. VSK ISŠTE Sokolov.

Chuť si – a také svému trenérovi – spravil kolínský tým v dalším kole středočeského přeboru, které se konalo v Nymburce. Tentokrát ale hrál pouze mladší tým kadetů (zatímco pohár se hrál společně: v týmu mohli být kadeti i starší junioři). Kolín jasně porazil Benátky nad Jizerou (2:0) a Nymburk (2:0). Po pěkném souboji ztratili až v tie-breaku zápas proti Kladnu (1:2) a nestačili na nejlepší tým soutěže z Odolena Vody (2:0), proti kterému ale uhráli nejvíc bodů ze všech.

„Sice jsme dva zápasy prohráli, ale takhle bych si naši hru představoval. Všichni hráli na sto procent, bojovalo se a žádný míč pro nás nebyl ztracený," pochválil svěřence trenér Šotola.

Sestava: Vejdělek, Kočí, Havlíček, Rohla, Blažek, Pejša.
Pořadí: 1. AERO Odolena Voda, 2. SK Prosek Praha, 3. VK Kladno – Tuchlovice, 4. SK Volejbal Kolín, 5. VK Karbo Benátky nad Jizerou, 6. Centrum sportu Nymburk.

(Bořek Volejník)