Nejprve hráli na palubovce Žďáru nad Sázavou a místní Vlky porazili 96:87 (41:39).

Vstup se Kolínu vůbec nepovedl a prohrával během úvodních minut 1:11. Zbraně však nesložil a ještě během první půle dokázal skóre otočit na svou stranu.

 „V druhém poločase to byl opět boj, a přestože výkon kluků nebyl tím nejlepším, dokázali vedení udržet i přesto, že se soupeř v posledních minutách snažil strhnout výhru na svou stranu,“ uvedl trenér Miroslav Sodoma.

Druhé utkání proti Jindřichovu Hradci hrál Kolín doma. A vyhrál 97:70. „Byla to příprava na finálovou skupinu. Pokud bychom hodnotili pouze první poločas, tak to byla příprava více než zdařilá a nebylo by se čeho obávat. Na tabuli svítil stav 69:23 a všichni kluci předváděli opravdu dobrý basketbal, ale,“ podotkl Miroslav Sodoma.

Druhý poločas byl totiž ze strany Kolína velice špatný. „Byl to děs,“ čertil se Sodoma.

„Pod dojmem, že je již po utkání, jsme naprosto nepochopitelně a trestuhodně druhý poločas vypustili a dovolili soupeři, který chtěl bojovat a hrát, aby úplně změnil obrázek hry a skóre. Všude byl dříve a po našem výborném výkonu z půle první nezbyl ani stín. Utkání jsme sice dovedli do klidného vítězství, ale určitě v každém, kdo utkání viděl, zůstal divný dojem z tragické druhé půle,“ dodal kolínský trenér.

„To by ve finále na soupeře jistě nestačilo a já věřím, že se to již opravdu nikdy nestane. To nebyli ti kluci, které znám. Jen jejich postavy, ale duch rozhodně ne. Nakonec je ovšem nutné kluky pochválit, protože to, jak se vypořádali s letošními nástrahami zranění v průběhu dosavadní sezony je skvělé, vždyť máme jedinou prohru s druhým týmem GBA, kde jsme byli právě z důvodu zranění v šesti hráčích. Teď se jen pořádně připravit na finálovou skupinu a hlavně se vyhnout zraněním,“ přeje si Miroslav Sodoma.