„Tým je spolu, až na malé výjimky (dva hráče) od samého začátku, kdy je rodiče v Kolíně přivedli do klubu, na basketbal. To bylo někdy před jedenácti lety a již v průběhu jejich dosavadní sportovní kariéry dokázali několikrát posunout historickou hranici úspěchu kolínské mládeže, ať již účastí a umístěním na mistrovství republiky kategorií U12, U13, vítězstvím v dorostenecké lize U17, bronzovými a stříbrnými medailemi v dorostenecké lize U19, ale nyní je před nimi další výzva, postup do extraligy U19,“ uvedl trenér družstva Miroslav Sodoma.

V pátek od 19 hodin se v hale Kuncova postaví proti týmu Sokol Žižkov, ve skutečnosti však proti týmu GET BETTER ACADEMY EUROPE (GBA Europe Praha). Nemá cenu hovořit o ekonomických, sportovních ani tréninkových možnostech tohoto týmu, proti kolínským klukům a jejich možnostem a podmínkám. Tým GBA je doslova „nadupaný“ cizinci z celé Evropy, doplněn o několik vybraných hráčů z ČR a jen z administrativních důvodů musí hrát tuto kvalifikaci. Řada jeho hráčů se v letošní sezoně stala Mistry ČR právě v extralize juniorů U19. Je to jasný favorit, nejen tohoto utkání a kvalifikace, ale i celé extraligy pro příští sezonu. Jeho nepostup, či jen porážka by bylo pro basketbalovou veřejnost doslova šokem. „Přesto nic dopředu nevzdáváme a chceme o svou a šanci zabojovat. Jsme připraveni rvát se o každý míč, vždyť proto tolik let kluci trénují,“ řekl Sodoma.

V sobotu se utká tým GBA proti týmu SAM Brno a právě tento druhý soupeř bude v neděli od 10 hodin opět v hale Kuncova soupeřem kolínských kluků.

Předpokládá se, že tento mač bude utkáním o vše a že vítěz si zajistí druhé postupové místo. Ani v tomto utkání nebudou medvědi favoritem, vždyť proti nim nastoupí letošní vicemistr ČR v kategorii kadetů U17.

„Jak dopadnou tato utkání ještě nevíme, víme však, že tento tým kolínských kluků dokázal uspět v mnoha bitvách, a i když někdy prohrál, nikdy se nevzdal. Jistě se popere o svou šanci přepsat historii kolínské mládeže a ukáže, jak bojuje správný kolínský medvěd,“ dodal kouč.