„Je to další ohromný úspěch tohoto týmu a vůbec celého kolínského basketbalu. Tito kluci začínali s basketbalem v Kolíně, někdy před deseti lety a nikdy náš klub neopustili,“ uvedl trenér Miroslav Sodoma.

Za svou dosavadní sportovní kariéru postoupili dvakrát na mistrovství republiky, hráli dorostenecké ligy, mezinárodní turnaje, ale také si díky systému basketbalových soutěží museli projít nadregionální soutěží (nižší basketbalová soutěž).

Ani to je však nepřimělo Kolín opustit a znovu a znovu se za Kolín rvali a hlavně, zůstali spolu. Díky tomu mohou nyní zažívat něco dříve pro kolínský mládežnický basketbal nemyslitelné, nejvyšší mládežnickou soutěž – extraligu a k tomu navíc evropský mládežnický pohár.

„Každé utkání bude velice náročné, to již všichni vědí, ale tak jako dosud věříme, že kluci budou Kolín a kolínský basketbal v zahraničí dobře reprezentovat,“ podotkl Miroslav Sodoma.

Do evropského poháru vstoupí prvním turnajem v maďarském městě Nyiregyhaze již ve čtvrtek 19. až 22. září. A hned v následujícím týdnu přijde v sobotu 28. 9. a neděli 29. 9. na domácí palubovce haly Spojů na řadu další premiéra, tentokrát ta extraligová, proti Sokolu Pražskému a týmu z Plzně.