Už v devět hodin ráno startovali od kolínského chrámu svatého Bartoloměje běžci pokoušející maratónskou trať, speciálně pro ně byl přes Labe u špice Kmochova ostrova postaven ponton spojující pevninu s levým břehem řeky a přes Poděbrady se pak běžci vraceli do cílové rovinky končící v amfiteátru na Kmochově ostrově. Naopak z Poděbrad, tam kde se maratonci otáčeli, odstartovali účastníci půl maratónu, a to konkrétně z levého břehu řeky Labe naproti zámku. 

V deset hodin pak opět od Bartoloměje vyběhli závodníci pokoušející desetikilometrovou trať a také především rodiče s dětmi na trati 1.9 kilometrů pod názvem Volno Dlouhá míle. Ta se běžela pod patronací kolínského Střediska respitní péče Volno podporující rodiny pečující o děti a mladé dospělé s autismem.

Z pietního aktu v Lidicích v sobotu 12. června 2021.
V Lidicích si připomněli 79. výročí vyhlazení obce

Padesátikoruna z každého zaplaceného startovného ve všech kategoriích podpoří právě tento zapsaný spolek. „Peníze využijeme na vybavení sportovního zařízení, které jsme nedávno dostavěli,“ naznačila ředitelka Ludmila Chwistková. Konkrétní částka bude známá po sečtení v nejbližších dnech, v minulosti činila vždy okolo dvaceti tisíc korun.

Pro závodníky startující od chrámu bylo otevřeno Bartolomějské návrší, které si mohli závodníci před startem prohlédnout.

Společný start na deset kilometrů a Volno Dlouhá míle odstartoval kolínský starosta Michaela Kašpar, který se po vlastním výstřelu zařadil do pelotonu se svými dvěma dětmi.

Stupně vítězů stály pro všechny šampióny také v amfiteátru, kromě slávy čekaly na ty, které je okusili, tašky plné dárků i finanční odměny.

Všechny výsledkové listiny budou kompletně zveřejněny na internetové stránce Kolínské14.