„Přestože se Jitka stále potýká s velkými bolestmi zad, rozhodla se mistrovi, mamince a naší republice udělat radost.  Což se jí určitě povedlo, neboť předvedla ve všech kolech takové výkony, které ji pohodlně vyšvihly mezi finálovou osmičku a body, které získala provedením finálových sestav, jí zajistily třetí příčku a zisk bronzové medaile," uvedla trenérka Tereza Lee Neumanová.

Přestože se kvůli zdravotním potížím nemohla připravovat tak intenzivně, jak je zvyklá, na jejím výkonu se to nepodepsalo a Poláčková navázala na úspěchy z dalších letošních „áčkových" turnajů, v Maďarsku získala bronz a v Rakousku skončila sedmá.

Nyní se juniorská reprezentantka a závodnice kolínského klubu Taehan intenzivně připravuje na mistrovství světa, které se uskuteční od 6. do 9. prosince v Kolumbii.
„Jitce držíme palce, aby se do té doby zbavila vleklých zdravotních problémů a bez bolestí a stresu mohla předvést, co umí, a přivezla si z prvního světového klání nejen nové zkušenosti, ale také radost ze svého výkonu," podotkla Tereza Lee Neumanová.