Maratónský časový pořad, obsahující 60 disciplín, trval celých 24 hodin. Diváci viděli dramatické boje o medaile i splněné limity pro účast na ME dorostu a MS juniorů. Kolínskou atletiku zviditelnili nejen organizátoři, kteří zvládli celé mistrovství na výbornou, ale také mladší žák Jiří Synek, který vybojoval titul mistra České republiky.

Svěřenec trenéra Jiřího Robovského zahájil svou soutěž v pětiboji skvěle. V osobním rekordu 8,94 s vyhrál úvodní běh na 60 metrů překážek a hned si vypracoval více jak stobodový náskok. Ten ještě navýšil po hodu míčkem, kde přidal další osobní maximum 53,40 m, kterým skončil v této disciplíně šestý. Po běhu na 60 metrů, který znovu vyhrál v již třetím "osobáku" 7,84 s, už stoupl jeho náskok na 300 bodů. I když o třetinu z něj přišel po skoku dalekém, kde po výkonu 493 cm zaostal za svým maximem o 5 cm a obsadil šestou příčku, nastupoval k závěrečnému běhu na 800 metrů s luxusním vedením o 208 bodů. Ani v poslední disciplíně nenechal nikoho na pochybách, kdo je letos v této kategorii nejlepším českým vícebojařem. Už ve čtvrtém osobním rekordu 2:23,77 min. doběhl druhý a suverénně se tak ziskem 2663 bodů stal českým šampiónem o 303 bodů před příbramským Matějem Machem a třetím Mikulášem Dreisigem z Jihlavy (2297).

Kolínská atletika měla na mistrovství ještě trojí zastoupení. Junior Jindřich Semotam obsadil 8. příčku (5223), mladší žák Matyáš Čudlý mezi 22 nejlepšími mladými českými atlety vybojoval 14. místo (1885) a mezi nejlepší čtyřiadvacítkou mladších žákyň skončila Barbora Štěrbová na 18. pozici (2544).

Velký zážitek přinesla divákům v kategorii mladších žákyň vítězná Kateřina Šebrlová, dcera olympijského vítěze Romana Šebrleho a výborné české reprezentantky v běhu na 800 metrů Evy Šebrlové, která ve strhujícím závěru závěrečné osmistovky po zisku 3031 bodů vybojovala titul o jediný bod před Annou Havlíčkovou ze Sokola Hradec Králové. Třetí příčku obsadila po rovněž výborném výkonu v poslední disciplíně kopřivnická Ema Feilhauerová (2960).

V kategorii starších žáků jasně dominoval Jonáš Kolomazník z SK Přerov (5892), který jasně předčil druhého Štěpana Schuberta z AC Jablonec (5654) i třetího Richarda Schenka z Opavy (5157).

Mezi staršími žákyněmi rozhodla o svém nakonec jasném vítězství v závěrečném běhu na 800 metrů Tereza Babická ze Sokola České Budějovice (4884), stříbro si také výborným závěrem vyběhla Jesicca Nechanická ze Sokola Nová Paka (4773) a bronz putoval do Svitav zásluhou výborné skokanky Elišky Červené (4723).

V kategorii dorostu se nebojovalo jen o mistrovské medaile, ale také o splnění limitů pro účast na mistrovství Evropy v Györu. Mezi chlapci se z možnosti zúčastnit se kontinentálního šampionátu radovali jak zlatý František Doubek z Nové Paky (6659), tak stříbrný Jonáš Pospíšil z AK Olomouc (6634), když oba svedli bitvu o titul až do desáté disciplíny. Bronz získal Ondřej Mikeš z AC Pardubice (6476).

Mezi děvčaty si start na ME překonáním limitu 5135 bodů vybojovala jak vítězná Sára Zámečníková z AC Pardubice (5234), tak druhá chrudimská Klára Bažoutová (5160). Bronzová medaile putovala zásluhou Kamily Frontzové do Bíliny (4943).

Ačkoli juniorům se útok na limit 7200 bodů pro účast na MS v Tampere nepodařil, v kategorii juniorek se radovaly první i druhá v celkovém pořadí.

Titul mezi juniory získal Lukáš Kuthan z AC Pardubice (6962), o stříbru a bronzu se rozhodovalo až v cílové rovince běhu na 1500 metrů. Druhý nakonec byl Vilém Stráský z Univerzity Brno (6711) těsně před jičínským Janem Rejhou (6706).

Ze zlata i letenky do finského Tampere se mezi juniorkami radovala Jana Novotná z pražské Dukly (5529). Vedle stříbrné medaile si účast na MS vybojovala až ve finiši závěrečné osmistovky Anna Kerbachová z USK Praha (5468). Na bronzový stupínek vystoupila Michaela Gieselová z AK Olomouc (4820).

Třídenní kolínský vícebojařský šampionát se tak jednoznačně po stránce sportovních výsledků i po stránce organizační vydařil.