„A to nám ještě chyběli Bartůněk, Smetana, Kopecký a Dzik, kteří jsou oporami a z různých důvodů nemohli nastoupit. Většinou na závodech získávají zlaté medaile,“ upozornil trenér Martin Heller.

I bez nich si kolínský klub vedl zdatně. Čtrnáct medailí je toho důkazem. „Mistrovství republiky mělo obecně vysokou úroveň. Především v plném kontaktu byly řádné přestřelky a došlo i na knockauty. Zde to bylo opravdu náročně,“ konstatoval Heller.

Ve výborném světle se v Plzni představila Lucie Jechová, která ve starších žákyních získala dvě zlaté medaile. A to je v kategorii teprve prvním rokem.

„Lucka mě mile překvapila, protože v září měla zlomenou ruku, takže měla poměrně málo času na trénink. Ale ukázala se jako správná bojovnice,“ podotkl Heller.

„Také jsem se bál toho, že by svoji situaci nemusela ustát, protože v kategorii do 10 let tři roky vyhrávala, takže jsem ji upozorňoval na to, aby si před šampionátem nekladla vysoké cíle, aby to neobrečela. Lucka to ale zvládla, za což jsem moc rád,“ dodal.

Hodnotný výkon předvedl také Filip Veselý, který juniorskou kategorii vyhrál, následně mezi muži v plnokontaktním boji bez kimona obsadil čtvrtou příčku. Zde nestačil na oddílového kolegu Michala Beneše, jenž se bojovým sportům věnuje od mala.

„Vzhledem k tomu, že se Filip připravuje na mistrovství světa, nastoupil ve fighting lowkick mezi dospělými. I když nezískal medaili, čtvrtá příčka je fakt úspěch,“ poznamenal Martin Heller.

Velké odhodlání a formu prokázal Sebastian Macháček. Ten se při prvním startu za Kolín radoval ze zlata v kategorii mladších žáků.

„Sebastian s námi trénuje teprve rok a čtvrt. Musím říct, že prokázal talent. Všichni jeho soupeři dostali nakládačku a téměř všichni odcházeli s brekem. V jeho projevu bylo znát, že se od mala věnuje boxu a kickboxu,“ řekl Heller.

Velmi milým překvapením bylo vystoupení Dominika Pospíšila mezi juniory. (-62 kg). V kariéře musel překonat několik překážek, za což byl odměněn. Kategorii s přehledem vyhrál.

„Rok od roku se zlepšuje. Dřív to měl jako koníček, dokonce to vypadalo, že s tím sekne, protože soupeři byli většinou větší a silnější. Před rokem a půl odjel na menší závody, kde se mu neskutečně dařilo. Od té doby vše přehodnotil. Je statečný a jeho výkony jdou nahoru. Je vidět, že se tvrdá práce vyplatila. Zlatou medaili si opravdu odmakal a zasloužil,“ uznal Heller.

Do ostrých bojů nastoupil také sám trenér Martin Heller. Mezi muži (+85 kg) skončil první a třetí. „Třetí místo v plnokontaktním boji mě mrzí, protože jsem prohrál po kontroverzním rozhodnutí rozhodčích se Štádlerem, což je sice mistr Evropy v kickboxu, ale mezi závodníky není moc populární. Má sice talent a sílu, ale skoro žádného bojovníka neuznává, neprojevuje moc respektu. Na bronzu mě těší to, že i když je Štádler z Plzně, lidé fandili víc mě. I z tohoto důvodu mě porážka mrzí,“ posteskl si Martin Heller.

Jeho výkon zaslouží uznání, protože do bojů nastupoval se zraněným prstem. „Před soupeři jsme to ale tajil. Bohužel jsem nemohl moc boxovat, nemohl jsem pořádně ani zavřít pěst, tak jsem s nimi musel většinou na zem. Ale i tak to dopadlo poměrně dobře,“ dodal s úsměvem.

Kolín se mohl v Plzni pochlubit také tím, že měl nejmladšího závodníka, kterým byl desetiletý Macháček a také nejstaršího, jednačtyřicetiletého Beneše.

DVA KOLÍŇÁCI JEDOU NA MS DO ITÁLIE

Republika je sice minulostí, ale pro dva Kolíňáky sezona pokračuje dál. Martin Heller a Filip Veselý se v italské Neapoli zúčastní o tomto víkendu mistrovství světa. „Vzhledem k tomu, že jsem loni půl roku kvůli zlomené klíční kosti pauzíroval, nedávám si vysoké cíle. Ale Filip, vzhledem k tomu, že pravidelně nastupuje mezi dospělými, tak by mezi juniory mohl skončit na bedně. Věřím, že to v jeho podání cinkne,“ uvedl Martin Heller.

Výsledky

Sebastien Macháček – 1. místo, fighting mladší žáci, (–39 kg)
Lucie Jechová – 1. místo, fighting starší žákyně BRH, 1. místo, grappling starší žákyně (-55 kg)
Nikola Roušavý – 2. místo, fighting starší žáci (+65 kg), 3. místo, grappling starší žáci (+65 kg)
Dominik Pospíšil – 1. místo, fighting junioři (-62 kg)
Filip Veselý – 1. místo, fighting junioři (-77 kg), 4 místo, fighting lowkick muži (-77 kg)
Marek Matuška – 2. místo, fighting muži (-69 kg)
Josef Kamínek – 3. místo, fighting muži (-69 kg)
Michal Beneš – 1. místo, fighting muži (-77 kg), 3. místo, fighting lowkick muži (-77 kg)
Martin Heller – 1. místo, fighting muži (-85 kg), 3. místo, fighting lowkick muži (-85 kg)
Lenka Slunečková – 2. místo, fighting ženy BRH

Vysvětlivky
BRH = bez rozdílu hmotnosti
grappling = boj na zemi
fighting = komplexní lightkontaktní boj v kimonu
fighting lowkick = plnokontaktní komplexní boj bez kimona