„Když mi bylo šest let, přivedli mě ke kuželkám děda s babičkou,“ objasnil osmnáctiletý mladík.

Do kuželek byl zapálený. Jenomže v roce 2005 se jeho život změnil. Přišlo stěhování z Horního Benešova do Kolína a s kuželkami byl na čas konec.

„Šest let jsem je nehrál. Pak mi ale bylo nabídnuto hrát za TJ Sokol Kolín. Když jsem nabídku dostal, vůbec jsem neváhal. Vedli mě trenéři, kteří se na mé kariéře podílejí i nyní, Dalibor Mierva a Láďa Hetcl starší,“ podotkl.

To se psal rok 2011. Od té doby uběhlo spoustu času a přišly i dílčí úspěchy. V kategorii žáků získal nejprve bronzovou a poté i zlatou na mistrovství jednotlivců Středočeského kraje. Obě medaile byly v disciplíně 100hs (hody sdružené: 25 plné, 25 dorážka na jedné dráze. Tudíž na jedné 50 hodů a na druhé 50 hodů).

Díky tomu získal právo startovat na mistrovství republiky jednotlivců. Ve Vrchlabí mu však pšenka nekvetla. Obsadil osmnácté místo.

„Od toho okamžiku se mi moc nedařilo. Po přestupu mezi dorostence se to začalo zlepšovat. Dílčím úspěchem bylo, že jsem si jako nejmladší hráč zahrál druhou ligu,“ potěšilo ho.

Jeho výkonnost se začala postupně zvedat. Předloni skončil druhý ve Středočeském kraji v disciplíně na 120hs (hody sdružené: na 4 drahách 30 hodů a na jedné dráze 15 do plných a 15 dorážky). Na republikovém šampionátu se mu nevedlo. V Poděbradech obsadil pětatřicáté místo.

„Umístění bylo pod mé možnosti. Z výkonu jsme byl hodně zklamaný, a proto jsem se rozhodl, že si dám krátkou pauzu a budu pracovat na vylepšení odhodu,“ objasnil Hanuš.

Vyplatilo se. Na začátku letošního roku získal na mistrovství Středočeského kraje v kategorii dorostu zlatou medaili. „Této zlaté si vážím asi nejvíc, protože konkurence byla strašně silná,“ zdůraznil.

Mezi jeho největší soupeře patřili Láďa Hetcl mladší z Kolína, který skončil druhý. Jiří Šafránek z Poděbrad, jenž obsadil třetí příčku, a Jiří Tichý také z Poděbrad, který skončil až pátý.

V současné době hraje za kolínský B tým na oblastní úrovni. „Občas chodím pomáhat áčku, které hraje třetí ligu a dělá si ambice na postup,“ řekl Hanuš.

Vrchol letošní sezony ho však čeká na konci dubna, kdy se v Teplicích koná mistrovství republiky.

„Budu se snažit předvést svůj nejlepší výkon a dosáhnout co nejlepších výsledků,“ hlásí Jaroslav Hanuš.