„Počasí před závodem udělalo trať velmi technicky těžkou. Na ledovatý povrch ještě ráno zapršelo. Závod se nevyvíjel úplně podle mých představ. Start mi nevyšel, startovala jsem až ze čtvrté řady a hned v úvodu jsem se zasekla. Jak se pole natáhlo, tak už se nedalo dojet čelo. Sice jsem se posouvala o pár míst dopředu, ale na trati se špatně předjíždělo. Takže jsem z toho trochu smutná. Nemyslela jsem na bednu, ale aspoň na první desítku," řekl v cíli Jana Czeczinkarová.

Před závody vás odborníci pasovali do okruhu závodnic, která by mohla získat medaili. Jak moc byla daleko a byly jejich výroky na místě?
Jsou typy tratí, kde se nechá jet zezadu a postupně se lze propracovat dopředu. Neměla jsem vyjeté body a na této trati jsem se prostě nedokázala včas dostat dopředu.

Do závodu jste nastoupila po delší pauze zaviněné zraněním. Jak jste se cítila po zdravotní stránce?
Po zdravotní stránce bylo vše v pořádku. Jenom jsem měla strach, aby při běžeckých úsecích na ledě koleno vydrželo.

Když jste v průběhu cyklokrosového klání ukončila předčasně sezonu, léčila jste zraněné koleno. Věřila jste, že byste mohla odjet do Lucemburska?
Jsem po dvou tréninkových blocích na silničním kole. Výkonnostně jsem na tom lépe jak minulou sezonu. Mrzí mě, že jsem vypadla z Českého poháru a nemohla se zúčastnit závodů Světového poháru. Nominační kritéria jsem ale splňovala a po konzultaci s reprezentačním trenérem Petrem Dlaskem a mým trenérem Karlem Martínkem jsme se rozhodli pro mou účast na mistrovství světa.

Když jste se dostala z nejhoršího, začala jste se připravovat na sezonu horských kol. Návrat do cyklokrosu byl pro mnohé překvapením. Nebyl risk sednout zase na cyklokrosové kolo?
Během dvou soustředění s reprezentací horských kol mám obrovskou porci tréninkových kilometrů na silničním kole. Výkonnostně jsem připravená, jen ta startovní pozice a trať mi nehrály do karet. Vlastně ve všech kategoriích se na této trati prosadili pouze závodníci z první a druhé lajny.

Jak se vám v Lucembursku líbilo? Stačila jste si kromě závodní tratě prohlédnout třeba město?
Abych pravdu řekla, kromě závodního okruhu jsem nepoznala nic jiného (směje se).

Jaké jsou vaše další plány?
Stoprocentně se připravit na sezonu horských kol. První závody budou již koncem února na Kypru. Makám každý den, abych to mohla vše zúročit při závodění v následující bikové sezoně.