O lepší umístění ji připravily technické problémy. „Mně se ta smůla lepí na paty, když se mi začalo dařit, tak se to prostě podělalo,“ posteskla si.

Ve čtvrtém kole se jí nevrátila sedlovka nahoru. „Chvíli jsem na tom jela, pak jsme to opravili, ale ztratila jsem asi pět pozic. Škoda, v posledním kole už se to nedalo stáhnout, ztuhly mi z toho nohy. Do té doby jely nohy bombasticky. Po startu jsem se dostala až na páté místo. Škoda těch problémů,“ podotkla.

Nakonec ale byla v cíli šťastná. „Mám radost z toho, že to není 24. místo jako v Lenzerheide. Zase jsem se posunula tam, kde jsem jezdila,“ uvedla závodnice z Kolína.

Problémy na trati ale nebyly jediné, které ji v Itálii potkaly. „Ráno před závodem jsem přišla o batoh. Někdo ho odnesl ze stanu. Měla jsem tam jen tyčinky, banán a sluchátka a taky dres s číslem. Takže panika, rychle na hotel pro kombinézu. Hrozila od UCI pokuta, že jsem nejela v mistrovském dresu,“ dodala Czeczinkarová.

Výsledky, ženy do 23 let: 1. Kate Courtney (USA, Specialized Racing) 1:14:30 hod., 2. Sina Frei (SUI, jb Brunex Felt) +0:32 min., 3. Evie Richards (GBR) +1:02 ......, 11. Jana Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) +6:44.