Přelouč – Butabi 10:2

„K zápasu jsme odcestovali pouze v pěti hráčích do pole, kde většina z nich měla v nohách dopolední zápas velkého fotbalu. I tak jsme chtěli překvapit a připsat si nějaký ten bod do tabulky, bohužel se tak nestalo a přivezli jsme si do Kolína pořádný debakl," posteskl si vedoucí Butabi Libor Křelina.

„První poločas byl vcelku vyrovnaný. Mazáci začali aktivním napadáním, které nám dělalo problémy. V průběhu první půlky jsme si vytvořili několik dobrých šancí ke vstřelení branky, bohužel jsme je neproměnili. Toho využili domácí a po dvou zaváháních v naší defenzívě se dostali do dvoubrankového vedení. V druhém poločase přidali další branky a bylo takřka po zápase. My jsme nechtěli zápas jen dohrát a tak jsme hráli pořád útočně. To se také projevilo i na konečném výsledku. I přes deset obdržených branek nemůžu zúčastněným hráčům nic vytknout, jelikož odehráli celý zápas takřka bez střídání a nechali na palubovce všechny síly. Věřím, že kdyby nás jelo do Přelouče víc, byli bychom vyrovnaným soupeřem," dodal.

Branky: Hruška 2. Poločas: 2:0.
Butabi: Dřízhal – Libor Křelina, Lukáš Křelina, Hruška, Šindelář, Zajíc.

Chvaletice – Polepy 3:2

„Téměř po měsíci nás čekalo další soutěžní utkání a opět jsme se sešli, nesešli. Zápas jsme odehráli bez možnosti střídání a tak je vlastně zázrak, že jsme sahali po bodech," konstatoval vedoucí Polep Lukáš Slezák.

„Neudrželi jsme nadějné vedení 2:0 a domácí v posledních třinácti minutách třikrát skórovali a výsledek otočili ve svůj prospěch. Výborný výkon opět předvedl náš Dan Kmoch zaskakující za nepřítomného brankáře. Absolutorium však zaslouží všichni zúčastnění hráči za statečný výkon," dodal Slezák.

Branky: Sova, Slezák. Poločas: 0:1.
Polepy: D. Kmoch – Müller, Böhm, Sova, Slezák.

Býchory – Krampol 9:2

„Do zápasu jsme šli posíleni o nestárnoucího Karla Koubka a především s vědomím, že Krampol v porovnání s prvním vzájemným zápasem nastoupil v oslabené sestavě a budeme se toho snažit využít a získat tři body, což se nám po dobrém výkonu povedlo. 
Na druhou stranu mě mrzelo, že Krampol nebyl kompletní, protože zápas by měl mnohem větší kvalitu," poznamenal vedoucí Býchor Zdeněk Jirkovský.

„Byli jsme konečně efektivní v útoku a zejména v prvním poločase každá naše střela na bránu znamenala gól. Když se k tomu připočítá fakt, že jsme Krampol do žádných vyložených šancí nepouštěli, skončilo utkání jednoznačně 9:2. Chtěl bych poděkovat Krampolu za férový zápas a ocenil bych, že zápas ani za jednoznačného stavu nezabalili. Věřím, že oba týmy se brzy vyhnou bojům o záchranu," dodal Jirkovský.

„Zasloužené vítězství Býchor, ke kterému jsme jim pomohli naším mdlým výkonem zejména v prvním poločase. Důrazná hra až na samé hraně faulů na nás platila," přiznal vedoucí Krampolu Denis Jeřábek.

„Začali jsme špatně a brzy po tečované střele prohrávali. Do konce poločasu jsme inkasovali ještě čtyřikrát. Býchory byly efektivní. Za nás skóroval Trojan po dlouhém výhozu. Jinak jsme si v první půli nevytvořili snad šanci a prakticky jsme ani nevystřelili. I když jsme celkem drželi míč, tak přes obranný blok se nám nedařilo prosadit. Spoustu akcí jsme navíc přehrávali a netlačili jsme se do zakončení. Výkon ve druhé půli byl lepší. Ze začátku jsme zlepšili pohyb i důraz. K žádné brance to však nevedlo. Nutno říci, že Býchory měly dvě střídání, kdy nás naprosto zamkly před naší brankou. Když Býchory přidaly další dvě branky, tak bylo po utkání. My už jen snižovali po teči Biška. Dneska jsme si nezasloužili bodovat. Do roku 2016 jsme nevstoupili dobře, po tom, co se nám na konci loňského roku 2015 dařilo a porazili jsme Řečany a Přelouč, jsme byli nuceni dvě utkání přeložit a vypadli z tempa. Doufám, že příští týden se nám derby s Věšákem vydaří a nějaký ten bodík urveme," dodal Jeřábek.

Branky: Jirkovský 5, Chvalovský, Vyhnánek, Chlumský, Koubek – Trojan, Biško. Poločas: 5:1.
Býchory: Hartig ml. – Hartig st., Jirkovský, Teplý, Kedršt, Koubek, Chvalovský, Vyhnánek, Zach, Chlumský.
Krampol: Jeřábek – Macek, Biško, M. Kesner, Kedršt, Hejduk, Dvořák, Trojan.

Butabi – Řečany 5:4

„Scénář se opakoval i v dalším utkání proti Startipu Řečany. Do utkání jsme nastoupili pouze se šesti hráči do pole, opět po zápasech velkého fotbalu," podotkl vedoucí Butabi Libor Křelina.

„Začátek zápasu nám vyšel skvěle. Během několika minut jsme vedli 3:0 a kontrolovali hru. Poté díky zlepšené hře hostí přišlo zasloužené snížení na 3:2. Druhá polovina byla o něco dramatičtější. Hráči Řečan diktovali tempo hry, my se snažili držet dobrý obranný blok a kontrovat 
z protiútoků, což se nakonec povedlo, jelikož jsme tak vstřelili další dvě branky. 
V závěru utkání soupeř hru zdramatizoval snížením na 5:3 a poté dvě minuty před koncem z penalty na 5:4. V úplném závěru při nás stálo štěstí, kdy hosté neproměnili velkou šanci z přímého kopu. Nyní se musíme dobře připravit na utkání s Krampolem. Snad se sejdeme ve větším počtu než tento víkend," dodal Libor Křelina.

Branky: Hruška 2, Lev, Zajíc, Lukáš Křelina. Poločas: 3:2.
Butabi: Dřízhal – Libor Křelina, Lukáš Křelina, Hruška, Zajíc, Lev, Kovařík.

Statistika

Pořadí: 1. Butabi 18, 2. Přelouč 13, 3. Chvaletice 13, 4. Býchory 9, 5. Řečany 8, 6. Krampol 7, 7. Polepy 3.
Další zápasy, sobota: Polepy – Přelouč (19, Stap bar), Krampol – Butabi (20, Stap bar), neděle: Chvaletice – Býchory (10).