Hokejbalisté slavili díky nájezdům

KOLÍN - Hokejbalisté HBC Kolín o víkendu odehráli dvě utkání. Kromě ligového zápasu sehráli i druhé kolo Českého Poháru.

4.10.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Bílek

Kladno – HBC Kolín 4:5 sn (1:0, 2:2, 1:2)

V druhém kole Českého Poháru přivítal kolínské hokejbalisty účastní 1. kladenské oblastní hokejbalové Ligy – HBC Bresson Kladno.
Utkání bylo poznamenáno vytrvalým deštěm, který znepříjemňoval hru oběma týmům po celý zápas. Kolínští byli sice po celý zápas lepším týmem (střely na branku 36:16 pro Kolín – pozn. red.), ale téměř celé utkání dotahovali náskok soupeře, který měl v zakončení velkou dávku štěstí.

První gól vstřelili kladenští v 10. minutě v přesilové hře. Na počátku druhé třetiny vyrovnal po zranění vrátivší se Kašpar. Poté se Kolín dostal zásluhou Skořepy do vedení, ale soupeř do konce třetiny během pouhých patnácti vteřin vyrovnal a následně se dostal do vedení 3:2. Ve 32. zvýšili domácí již na 4:2 a s kolínskými hráči to nevypadalo dobře. O minutu později ovšem nařízené trestné střílení proměnil Skořepa, a když o chvíli později Marek vyrovnal, rozhodovaly o postupujícím samostatné nájezdy. Kladenští proměnili z pěti nájezdů pouze jeden, na druhé straně se prosadil Meloun a Pittel a Kolín tak postoupil do 3. kola Českého Poháru, který je na programu 20. října.

HBC Kolín – Devils Praha 3:2 sn (1:1, 1:0, 0:1)

Ke 4. kolu II. NHbL přijel do Kolína známy soupeř z loňského play-off – Ekonom Devils Praha. Oboustranně se hrála kvalitní hokejbalové podívaná, která přinesla celkem vyrovnaný zápas.

Domácí se ujali vedení v 7. minutě, když Smetákovu střelu dorazil do branky Švec. Vyrovnání přinesla následná přesilová hra Ekonomu. Ve druhé třetině měli kolínští hráči mírnou převahu, která vyústila ve vedoucí gól, když hostujícího brankáře překvapil zpoza branky Terč. Vedení se bohužel Kolínu ubránit nepodařilo a soupeř vyrovnal necelé čtyři minuty před koncem. O tom, kdo si připíše dva body, tak museli rozhodnout opět samostatné nájezdy. Hosté proměnili pouze jeden, a když se na straně domácích prosadili Skořepa, Kašpar a Pittel, dva body zůstaly v Kolíně.

Příští víkend zavítá HBC Kolín na půdu pražského týmu Ďáblové Praha. Další týden hrajou Kolíňáci doma proti jednomu z favoritů soutěže. V sobotu 13. října od 15:00 přivítají vedoucí tým II.NHbL SK Bohemia Ďáblice Praha. Utkání se hraje v areálu mateřské školky Jeronýmova – naproti 3. ZŠ.

4.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
Sjezd Vavřineckého potoka 2017   Foto: archiv organizátorů
3

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Neštěstí nebylo opravdové, šlo pouze o cvičení.
94

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

KRIMI MIX: Ukradli peníze, maso i jízdní kolo

Kolín - Přinášíme vám krimi zprávy z Kolína.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

Kouřim - Zdravotní středisko v Kouřimi bylo velkým tématem letošního roku. Vedení města se rozhodovalo, zda zázemí pro lékaře vybudovat přímo na historickém náměstí nebo raději v těsné blízkosti základní školy. Vedení města a zastupitelé nakonec pro případnou výstavbu zdravotního střediska ve města zvolili variantu v ulici Čs. armády s byty.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Kolín - Představujeme vám dvě třídy ze Základní školy v Plaňanech.