HC Kert Park Praha B – HBC Kolín 3:2

V oslabené sestavě byli hosté při hře pět na pět většinou lepším týmem, ovšem do kolen je jako tradičně srazily zbytečné fauly. V oslabení pak inkasovali rozhodující branky.

Přitom hned ve druhé minutě se Kolínu podařilo skórovat, když se zblízka trefil Jan Marek. Z dalšího tlaku se však nováčkovi podařilo trefit už jen tyčku a břevno domácí branky.

Zhruba v polovině zápasu se po akci druhého útoku prosadil Štěpán Kunášek a hosté vedli 2:0.

Poté ovšem soupeř dostal druhou dlouhou přesilovku 5 na 3 a snížil na rozdíl jediného gólu. Ve 26. minutě se mu podařilo dokonce vyrovnat.

Ve třetí třetině Kert Park opět využil dvojnásobnou přesilovku a definitivně otočil skóre na 2:3.

I přes velkou snahu a šance se Kolínu ani při power-play nepodařilo vyrovnat, a tak jsem si odvezl z Prahy těsnou porážku.

„Při hře ve vyrovnaném počtu jsme sice byli lepším týmem, ovšem doplatili jsme na jedenáct vyloučených na naší straně,“ řekl kolínský funkcionář Michael Kašpar. „I přes prohru jsme předvedli pohledný hokejbal a doufáme, že již příští víkend začneme získávat body.“

V sobotu hraje HBC Kolín na domácím hřišti (naproti hale BIOS) od 15 hodin s KEB Kladno. V neděli pak zajíždí na hřiště Hostivaře.

Branky Kolína: Marek, Kunášek. Třetiny: 0:1, 2:1, 1:0.