Naopak Medvědi mají předkolo play off jisté, otázkou však stále je, z jakého místa a na jakého soupeře narazí. I přes to, že v minulém kole padli na domácí palubovce s USK Praha, naděje na prvenství ve skupině A2 stále žije, ale to pouze za předpokladu, že by kolínský tým dokázal obě poslední utkání vyhrát a USK Praha by dvakrát odešel poražen.

V dosavadních pěti zápasech dokázali kolínští košíkáři Ostravu porazit hned čtyřikrát, v základní části byla bilance zápasů vyrovnaná, ovšem v nadstavbové skupině A2 třikrát dominoval kolínský tým. Poslední měření sil se odehrálo v ostravské hale Tatran před dvěma týdny a Medvědi tento zápas ovládli způsobem start – cíl. Vítězství 88:83 bylo zasloužené, ale Medvědi si přidělali zbytečné starosti, když před posledním dějstvím vedli již o čtyřiadvacet bodů, ale v průběhu závěrečné desetiminutovky o náskok přišli a museli tak hrát do posledních sekund. Kolín vedl Thompson s Čížem, kteří se dohromady složili na čtyřicet šest bodů a dále Purifoy a Novotný, ti se podíleli na výhře každý deseti body. Výběr trenéra Medveckého vedl Bažant, autor dvaadvaceti bodů a také rozehrávač Stanojević, který zaknihoval devatenáct bodů.

„Naším hlavním cílem bude odejít z tohoto zápasu jako vítězové. Oproti poslednímu utkání se musíme zlepšit prakticky ve všech herních činnostech, nejvíce však na obranné polovině,“ má před utkáním jasno kolínský trenér Pavel Beneš. „Klíč k vítězství bude v eliminaci klíčového rozehrávače Stanojeviće a zastavení aktivity na útočném doskoku Bohačíka,“ střádá plány kouč kolínských Medvědů.

(tz)