Zatímco v jiných bězích zhatil snahu řady závodníků silný protivítr, závod překážkářek proběhl téměř v bezvětří s protivětrem 0,1 m/s. Sedmá nejlepší překážkářka Evropy z nedávného šampionátu žen do 22 let svedla dramatickou bitvu s Kateřinou Cachovou, testující formu před odletem na mistrovství světa, kde bude startovat v sedmiboji.

O vítězce rozhodla až cílová fotografie, když obě sprinterky dosáhly shodného času 13,36 s, což znamená o 8 setin vylepšený kolínský a samozřejmě i osobní rekord Heleny Jiranové.

Za letošním nejrychlejším českým časem právě Kateřiny Cachové zaostala o 0,08 s, druhá v letošních tabulkách zůstává Lucie Koudelová, která v Táboře doběhla třetí (13,55), ale letos už běžela 13,32 s.

Dalším třem kolínským zástupcům na mítinku se už tolik nedařilo. Aleš Moravec se z rozběhu na 100 metrů časem 11,30 s do finále neprobil a skončil desátý. Jiří Kunt v běhu na 400 metrů zaběhl čas 51,84 s a to znamenalo celkové deváté místo. Desátá skončila ve skoku vysokém Denisa Pešová, která zdolala laťku ve výši 158 cm.

Skvělou aktuální formu přetavila Helena Jiranová v další dva výrazně vylepšené kolínské historické rekordy. Tentokrát se o ně postarala na 37. ročníku Velké ceny Chebu, kde startovala na tratích 60 a 150 metrů. Oddílový rekord v kategorii žen do 22 let vylepšila na trati 600 metrů také Renata Vocásková.

Nejprve se kolínská sprinterka představila na zlaté dráze chebského stadiónu v běhu na 60 metrů. V něm svedla v mírném protivětru 0,3 m/s dramatický souboj s letos druhou nejrychlejší Češkou Klárou Seidlovou z USK Praha. Na cílové čáře byla o setinu rychlejší a časem 7,45 s zlepšila svůj vlastní kolínský rekord o plných 16 setin sekundy!

Ke stejnému souboji došlo i na trati 150 metrů, kde Helena Jiranová už dominovala s přehledem. Cíl proťala ve výrazném protivětru o síle 1,0 m/s v čase 17,56 s, čímž vylepšila také vlastní historický rekord tentokrát o 59 setin!

Třetí kolínské vítězství viděl chebský mítink v běhu na 600 metrů. I tady byl boj o vítězství dramatický a ve finiši porazila Renata Vocásková kroměřížskou Alenu Symerskou o 0,39 s. Časem 1:34,12 min. vylepšila v kategorii žen do 22 let o několik setin 21 let starý čas Renaty Hoppové, který měl ruční hodnotu 1:34,2 min.

(Jiří Tuček)