Žatec - HC Kolín 25:26

Kolín věděl, že pokud vyhraje, výrazně se vzdálí sestupovým vodám a spíše začne bojovat a dobré umístění v polovině tabulky.

Bohužel do zápasu Kolín nastoupil bez čistokrevného pivota. Z různých důvodů chyběl Pokorný, Doležal, Řebíček i Jan Prachař. Na této specifické pozici zaskočil Mirtl a zhostil se toho velice dobře. Dokonce vsítil dvě důležité branky. Zápas začali lépe domácí, kterým se dařilo v útoku. Hosté nebyli v obraně důrazní a dobře organizovaní a domácí tak stříleli jednu lehkou branku za druhou. Za celý první poločas jich dali dokonce osmnáct.

Kolín se v prvním patnácti minutách trápil i ve střelbě, a tak už v prvním poločase měli domácí náskok až šesti branek. Utkání se pro hosty opravdu nevyvíjelo dobře. Kolínu se podařilo snížit náskok až v posledních minutách prvního poločasu. K lepšímu výkonu byl impuls v podobě střídání gólmanů, kdy nevýrazného Michala Sauera nahradil Šimáně a hned předvedl několik důležitých zákroků. Tím nastartoval celý tým. Do kabin se šlo již za hratelného stavu 18:15 pro Žatec.

V kabině padlo několik motivačních pokynů a všichni 
v týmu byli přesvědčeni, že dosavadní výsledek neodpovídá předvedené hře.

Do začátku druhého poločasu Kolín přímo vlétl a během prvních deseti minut výsledek otočil na svou stranu. Rychlé útoky a výborný výkon gólmana byly hlavní zbraně Kolína.

Pak se ovšem začal projevovat malý počet kolínských hráčů na střídačce a začali docházet v tomto fyzicky náročném utkání síly. Kolín stále držel vedení o jednu branku. Obraz hry na palubovce se úplně změnil a najednou bylo vstřelení branky pro oba týmy velice náročné. Důkazem toho je, že domácí vsítili za druhý poločas pouhých sedm branek.

Domácím se podařilo minutu před koncem vyrovnat na 25:25. Hosté svojí trpělivou hrou nakonec slavili úspěch. Vítězný gól vstřelil dvacet vteřin před koncem Semenec. Domácím se již nepodařilo ani vystřelit, a tak si Kolín zaslouženě odvezl dva zlaté body za výhru 26:25.

„Do utkání jsme nevstoupili dobře, nebyli jsme kompaktní v obraně a v útoku jsme naopak nebyli trpěliví. Cením si toho, jak jsme bojovali a dokázali se vrátit do zápasu a věřili ve svoje síly až do konce utkání. Jsou to vydřené body,"  uvedl trenér Petr Vízner.

„Celý zápas jsem se snažil všechny hráče uklidňovat, aby zůstali klidní a disciplinovaní. Musím ohodnotit výkon rozhodčích jako podprůměrný. Celek Žatce je dlouhodobě nejvíce vylučovaný tým 
v soutěži a dnes nebyl ani jednou potrestán. To nechápu. Zákroky zezadu by se opravdu měly trestat bez ohledu na to, kdo je domácí," řekl na adresu rozhodčích autor čtyř kolínských gólů Pavel Prachař.

V dalším kole přivítá Kolín v sobotu na domácí palubovce v Ledči nad Sázavou  tým Praha 4. Duel s lídrem soutěže začíná v 10.30 hodin.

Sestava a branky: M. Sauer, Šimáně – R. Sauer 6, Pazdera 4, Semenec 4, Souček 4, P. Prachař 4, Kaisner 2, Mirtl 2, Capouch. Poločas: 18:15.