HC Kolín - Slavia Praha 30:28

Oba celky byly oslabeny o klíčové hráče. Na straně Slávie to byl jejich dlouhodobě nejlepší střelec Pavel Zima, na straně Kolína pak opora na postu pivota Michal Pokorný. S ním bohužel nebude Kolín moci počítat celkem šest zápasů. Důvodem je disciplinární trest z posledního utkání v Libčicích.

Na druhé straně pozitivní zpráva pro domácí je ta, že se do sestavy vrátil Michal Pazdera. Po více než půl roce  se tento univerzální hráč zotavil ze všech zranění a hned v prvním utkání po návratu se stal pověstným žolíkem.

Zápas byl v prvním poločase vyrovnaný. Kolínu se sice podařilo párkrát odskočit na rozdíl dvou až tří branek, ale vždy svými „hloupými" technickými chybami dovolil Slávii skóre srovnat.

Z celku Slávie se nejvíce dařilo Vopálkovi, který se na pozici levé spojky prosazoval z větší vzdálenosti, a pak také Šanderovi, který pro změnu neomylně zakončoval z pozice pravého křídla. Ten si naskakoval do střeleckých pozic opravdu z malých úhlů a přiváděl brankáře M. Sauera doslova k nepříčetnosti.

Za Kolín měl největší střelecký apetit David Kaisner z pozice pravé spojky a pak již dříve zmiňovaný žolík Michal Pazdera. Ten se prosazoval z levého křídla a hlavně s jistotou proměňoval důležité sedmimetrové hody.

Zápas byl vyrovnaný celé utkání a to až do padesáté minuty. Poté Kolín zapnul na vyšší rychlostní stupeň a odskočil Slávii na rozhodující rozdíl tří branek a získal tak důležité dva body z domácího utkání za výhru 30:28.

„Každé body jsou důležité a v naší situaci jsou výhry v domácím prostředí téměř povinné. Škoda, že jsme neodehráli ve stejném tempu, jako posledních deset minut, větší část utkání. Nemuseli jsme se strachovat o výsledek," uvedl trenér Kolína Petr Vízner.

Sestava a branky: M. Sauer, Šimáně – Pazdera 7, Kaisner 7, Semenec 4, P. Prachař 4, Souček 4, R. Sauer 3, Doležal 1, Mirtl, Capouch, Malý. Poločas: 15:13.