Kolín – Chodov 24:20 (12:12)

V prvním poločase se obě družstva střídala pravidelně ve vedení, vzájemně se „oťukávala“ a hledala slabiny soupeře. Utkání se hrálo od úvodního hvizdu ve vysokém tempu, a tak neustále se střídající rychlé útoky prověřily fyzickou připravenost obou týmů.

Kolínští hráči se dostávali více do finálních šancí, ale vinou i lehké nervozity brankové příležitosti nedokázali proměnit, a tak se připravili o vedení.

Do druhého poločasu nastoupili Kolíňáci ještě s větším úsilím o zvrat v utkání. Ten se jim povedl již v úvodu, kdy mezi 2. a 15. minutou vstřelili osm branek a tím prakticky zápas rozhodli.

Utkání řídili rozhodčí Točík a Dolejší. Oba vyloučili sedm hráčů Kolína za běžné fauly, soupeř odehrál utkání bez vyloučení. „I přes toto časté oslabení se naši hráči dokázali nejen ubránit, ale dokonce i skórovat. Zaslouží velké ocenění za bojovnost a maximální úsilí o vítězství,“ uvedl trenér Ladislav Prachař.

V kolínském týmu nastoupil po třech letech Michal Pokorný, který přestoupil z Jičína a jeho extraligové zkušenosti byly znát, na pravém křídle hrál poprvé odchovanec Kolína Lukáš Měchýř, který je hráčem exligových Lovosic a na partu kolínských kluků si teprve musí zvyknout. V kolínském týmu chyběli Tomáš Svoboda, Jan Prachař a Rosťa Souček, který po 10 minutách pro nemoc odstoupil.

Sestava a branky Kolína: M. Sauer, Koděra – Pokorný, Olt 4, Kaisner 2, Řebíček, Souček 2, P. Prachař 6, R. Sauer 2, Pazdera, Semenec 3, Capouch, Měchýř.