HC Kolín A - Sokol Úvaly 25:17

Dalším nepříjemným aspektem byl pro kolínské hráče fakt, že se museli obejít pro různá zranění nebo nemoci bez čtyř hráčů základní sestavy. A první poločas nasvědčoval tomu, že ani na jaře nebude mít domácí tým jednoduchou roli a stav utkání připomínal pověstnou „houpačku“. Tři minuty před koncem poločasu již hosté vedli o tři branky, ale domácí stihli do přestávky ještě vyrovnat. „To bylo důležité a do druhého poločasu jsme mohli naordinovat zcela jinou obrannou variantu s předsunutím jednoho hráče“ uvedl vedoucí mužstva Ladislav Prachař.

A že to byla varianta správná, potvrdilo domácí mužstvo hned od začátku druhé půle a nenechalo nikoho na pochybách, že tentokrát zůstanou body Kolínu.
Domácí těžili z perfektní obrany, skvělého výkonu brankáře Michala Sauera a z rychlých protiútoků, kdy se po ukázkových kombinacích do zakončování nejvíce dostávali David Kaisner a Michal Pazdera.

Hráči Kolína excelovali zejména uprostřed druhého poločasu, kdy šňůrou šesti branek v řadě nepřipustili jakékoliv komplikace s případným dramatickým závěrem. „Zejména předvedenou hrou v druhém poločase jsme si vítězství jednoznačně zasloužili a vykročili tak úspěšně za vysněným cílem,“ dodal Prachař. „Začali jsme špatně, ale nakonec jsme to zvládli. Zejména druhý poločas byl z naší strany perfektní,“ podotkl střelec čtyř branek Jakub Semenec.

Sestava a branky HC Kolín: Michal Sauer, Pavel Koděra – David Kaisner 7, Michal Pazdera 7, Radek Sauer 4, Jakub Semenec 4, Tomáš Svoboda 2, Lukáš Sklenařík 1, Jakub Šuch. Rozhodčí: Želina, Svatoň. Poločas: 11:11.