HC Kolín A – Mělník 36:20

Házenkáři kolínského áčka pokračují v parádních výkonech. Na jaře ještě neprohráli. Naposledy porazili Mělník. „Stále postrádáme některé své klíčové hráče včetně brankářů, a proto museli být dnes připraveni oba brankáři, kteří nastupují za kolínskou rezervu,“ uvedl vedoucí mužstva Ladislav Prachař. Ale na hře domácích oslabení nebylo vůbec znát a od začátku nebylo pochyb, že body opět zůstanou na kolínské straně.

Náskok stále narůstal a nebýt několika chyb v závěru zápasu, kdy již domácí hráči spíše zkoušeli nové a nové způsoby zakončení, mohl být rozdíl ještě výraznější. „Doufám, že forma vydrží i v příštím zápase, kdy v sobotu zajíždíme do Bělé pod Bezdězem,“ dodal trenér domácích Václav Havlíček.

Sestava a branky: Koděra, Šimáně – Sauer R. 8, Semenec 7, Olt 5, Kaisner 4, Souček 4, Pazdera 4, Capouch 2, Svoboda 1, Řebíček 1, Prachař J., Sklenařík. Poločas: 19:9.

Železný Brod – HC Kolín B 29:23

V sobotu zahájilo svou jarní část i kolínské házenkářské „béčko“, které zajíždělo na půdu vedoucího celku tabulky Železného Brodu. A domácí hráči své postavení v tabulce bezezbytku potvrdili. „Za domácí nastoupilo i několik hráčů, kteří mají zkušenost z 2. ligy a na hře domácích to bylo dost patrné,“ konstatoval trenér kolínského týmu Ladislav Prachař.

Kolínský celek se nedokázal vyvarovat zbytečných technických chyb, náskok domácích rostl a ve 14. minutě druhého poločasu již vedli o deset branek. Ale právě to jako by kolínské hráče „nakoplo“ k lepší hře a pomalu začali náskok stahovat, dokonce až na rozdíl čtyř branek. Domácí si ale vítězství vzít nenechali a v závěru svou výhru ještě pojistili.

Sestava a branky: Koděra, Šimáně – Sauer R. 8, Svoboda 5, Capouch 3, Formánek 3, Sklenařík 3, Šuch J. 1, Schandl, Řebíček, Protiva, Malý. Poločas: 16:12.