Kolín B – Pardubice B 19:17

S úderem sobotního poledne začalo poslední utkání sezony pro házenkáře HC Kolín „B“ a na hráčích od první minuty bylo vidět odhodlání a vůle po vítězství.
Domácí se tentokráte vyvarovali zbytečných chyb a tým pracoval jak na hřišti, tak i na lavičce. „Na klukách bylo vidět, že chtějí vyhrát a tým se hecoval i na střídačce,“ uznal jeden z přítomných diváků.

Začátek zápasu přinesl dvoubrankové vedení domácím, které si udržovali až do dvacáté minuty, kdy odskočili dokonce o tři branky. Ale pak přišlo „hluché místo Kolína“ a soupeř dokázal vyrovnat. Naštěstí však ještě do poločasu kolínští borci zabrali a do kabin odcházeli s dvoubrankovým vedením.

Hned v úvodu druhého poločasu přidali k náskoku další dvě branky a nic nenasvědčovalo nějakému dramatu. Opak ale byl pravdou. Deset minut před koncem zápasu začalo pršet a domácím hráčům jakoby déšť smyl i plány na vítězství. Nedařilo se jim vůbec nic a nejen že přišli o svůj náskok, ale hostům se podařilo šňůrou branek jít sedm minut před koncem dokonce do dvoubrankového vedení.

To, co ale domácí sehráli v závěrečné pětiminutovce, byla ukázka bojovnosti a toho známého „srdíčka“, které do hry dali. Výborná obrana i skvělý útok způsobily znovu obrat ve skóre a zasloužené vítězství domácích. „V dešti a na mokrém povrchu to byla v závěru již spíše otázka vůle po vítězství. My jsme ji měli větší a zaslouženě jsme vyhráli,“ vychutnával si vítězství trenér kolínských hráčů Ladislav Prachař.

Sestava a branky: Koděra – Capouch 6, P. Šuch 3, Formánek 2, J. Šuch 2, P. Prachař 2, Protiva 2, Schandl 1, Svoboda 1, Malý, Řebíček, Pazdera, Sklenařík. Poločas: 10:8.