Házenkáři ve druhé lize opět vyhráli, porazili Pardubice

KOLÍN - Ke svému druhému zápasu ve 2. lize nastupovali sice kolínští házenkáři bez pěti hráčů základní sestavy, kteří si plnili svoje pracovní povinnosti, ale o to s větším odhodláním pro další vítězství udělat maximum.

20.9.2007

Házenkáři kolínského "béčka" podlehli na domácí půdě týmu z Vršovic. Aleš Linhart (uprostřed), autor jedné branky, se prodírá vršovickou obranou.Foto: DENÍK/Michal Bílek

HC Kolín A – Pardubice 27:25 (15:8)

Po úvodním hvizdu se obě družstva začala pravidelně střídat ve vedení až do 15. minuty, kdy se chytil domácí brankář Tomáš Havlíček a Kolíňáci čtyřmi vstřelenými brankami v řadě soupeři odskočili na 10:5 a dalšími kombinacemi Pardubicím v jejich obraně doslova zatápěli. V závěru prvního poločasu ještě třemi slepenými góly upravili stav na pohodových 15:8.

Druhý poločas začali domácí v oslabení a aby toho nebylo málo, přísným vyloučením těsně po zahájení hry dokonce hráli bez dvou hráčů. Soupeř náhle vycítil příležitost, začal stahovat náskok a deset minut před koncem dokonce vyrovnal na 21:21. A drama bylo na světě. Do konce zápasu zbývalo pět minut, na ukazateli svítil stav 23:23 a hrálo se doslova vabank. Kolínští hráči neúnavně povzbuzováni malou skupinou fanoušků se v závěru vypnuli k excelentnímu výkonu. Pavel Prachař proměnil sedmimetrový hod a bezchybně střílející Rosťa Souček upravil na 25:23. V obraně doslova tvrdil „muziku“ Michal Pokorný a brankáři Tomáš Havlíček a v závěru Pavel Koděra vytáhli jedny ze svých zázračných zákroků. „I když soupeř v závěru nasadil osobní obranu po celé ploše, výsledek se mu již nepodařilo zvrátit. Kluci si tak vítězným rituálem opět slavili dva body,“ uvedl trenér domácích hráčů Ladislav Prachař.

Sestava a branky: Havlíček, Koděra - Pokorný 5, Olt 3, Semenec 3, P. Prachař 7, Souček 5, Pazdera 3, Capouch 2, Řebíček, Protiva.

Béčko na body nedosáhlo

V nedělním dopoledni sehráli na svém hřišti házenkáři kolínského „béčka“ další zápas ve Společné regionální lize, když přivítali hráče ambiciózního týmu z Vršovic.

HC Kolín B – Vršovice 19:23 (11:13)

Domácí hráči k utkání nastupovali s vědomím, že případné vítězství by je mohlo posunout do samotného čela tabulky SRL. Ale právě to, jako by jim svazovalo ruce. Do 20. minuty prvního poločasu bylo skóre téměř stále vyrovnané, když ani jedno z mužstev si nedokázalo vytvořit větší než jednobrankový náskok. Závěr poločasu ale domácí hráči vůbec nezvládli a technickými chybami sami pomohli hostům k vedení.

Druhý poločas se nesl v duchu prvního – domácí, jako by se nedokázali dostat do toho správného tempa. Přesto dokázali dvanáct minut před koncem snížit na rozdíl jediné branky, ale soupeř vzápětí šňůrou tří branek sebral kolínskému týmu naději. Zajímavostí je, že v závěrečných deseti minutách zápasu nedokázalo ani jedno mužstvo vstřelit gól, a tak závěr zápasu bylo spíše představení technických chyb, neproměňování střeleckých příležitostí, ale i pěkných brankářských zákroků.

Sestava a branky: Koděra, Šimáně – Pazdera 6, Svoboda 4, Capouch 2, J. Prachař 2, Řebíček 1, Protiva 1, Formánek 1, Linhart 1, Schandl 1, Sklenařík, P. Šuch.

20.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Veigertovský dům, Karlovo náměstí čp. 8, Kolín - hlavní sídlo regionálního muzea

KRÁTCE: V den státního svátku zaplatíte symbolické vstupné

V kolínské Diakonii pekli řepánky, zájem byl veliký

Kolín - Ve středu 18. října otevřela Diakonie v Kolíně své prostory veřejnosti. Nešlo však o obyčejný Den otevřených dveří. Pracovníci pro návštěvníky připravili i ochutnávku dozlatova vypečených řepánků.

Střední Čechy: Máme celkem 26 poslanců

Střední Čechy /INFOGRAFIKA/ - ANO ovládlo Středočeský kraj. Do poslanecké sněmovny se probojovalo 9 jejich poslanců.

Ano? Ano. I když všichni říkáme, že ne

Sociální sítě, ulice, hospody i obýváky jsou plné nechápavých komentářů. Jak mohl vyhrát Babiš? Okamura? Piráti? Co jsme to za lidi? Jenže tohle je svět kolem nás. Říká se tomu demokracie.