Bělá B - HC Kolín 16:24

„Tohle utkání jsme hráli v nově postavené hale a musím smutně konstatovat, že taková hala s perfektním povrchem v našem městě není a asi dlouho nebude. Lze hráčům z Bělé v tomto směru jen závidět,“ posteskl si trenér kolínských hráčů Václav Havlíček.

Domácí nastoupili do utkání s plnou soupiskou a navíc s hráči, kteří nastupují za druholigové „A“ družstvo.

Na straně HC Kolín se poprvé na jaře dostal do hry Pavel Prachař a po uzdravení brankář Michal Sauer a na hře hostů to bylo znát.

Začátek utkání byl z obou stran vyrovnaný, ale od desáté minuty se projevila velká zbraň kolínského týmu - rychlé protiútoky. Hosté odskočili rázem o čtyři branky, které v závěru prvního poločasu navýšili na šest.

Druhý poločas začal pro Kolín útlumem, čehož domácí využili a snížili na rozdíl čtyř branek. „V této době jsme neproměňovali jasné tutovky a nebýt perfektně chytajícího Michala Sauera, tak to mohlo být ještě hodně dramatické,“ podotkl Havlíček.

Od 14. minuty druhého poločasu však Kolíňáci zpřesnili hru a vývoj zápasu se už ubíral jasným směrem. Utkání pak hosté dohráli v pohodě, přičemž rozdíl ve skóre mohl být ještě vyšší, kdyby takoví borci jako Semenec, Pazdera a Svoboda udrželi svoji obvyklou střeleckou úspěšnost. „Chci pochválit celý mančaft za nasazení a do jisté míry i kvalitu proti tak silnému soupeři,“ nešetřil slova chvály po zápase Václav Havlíček.

Sestava a branky Kolína: M. Sauer, Koděra - Semenec (6), Souček (5), Pazdera (5), P. Prachař (4), Svoboda (2), Capouch (1), R. Sauer (1), Kaisner, Formánek, Řebíček. Poločas: 6:12.