HC Kolín - Jablonec n. N. 30:23 (14:10)

Proti svému soupeři, zkušenému družstvu z Jablonce, začali domácí bez respektu, s velkým nasazením a bojovností. Režie zápasu byla proto od samého počátku utkání na straně Kolína. Pozorná, soustředěná obrana, bezchybný výkon Michala Sauera v brance a rychlé protiútoky. To byla silná deviza domácích, které nedokázal Jablonec čelit. V 15. minutě byl stav na ukazateli 8:5 pro domácí a hosté stále nemohli najít recept na pozornou obranu domácích. Když se k tomu přidalo proměňování dobře připravených střeleckých příležitosti, nikdo se nemohl divit, že favorit z Jablonce po poločase prohrával 14:10.

Do druhého poločasu nastoupili domácí, podporováni svým fanklubem, s velkým odhodláním si své vedení udržet a proto na svého soupeře doslova „vlétli“. Po deseti minutách druhého poločasu byl stav 22:13 pro Kolín. Domácí hráli nadále agresivně a ve velkém nasazení, pro což začali ztrácet pochopení oba rozhodčí. Počet vyloučených začal houstnout, a to zvláště na straně domácích, kteří tak často museli odolávat hře v oslabení. Hra se začala přiostřovat. Rozhodčí vytáhli i dvě přímé červené karty, bohužel jedna patřila i domácímu hráči Michalu Pokornému, který si tak příští zápas nezahraje.

V této zozhárané pasáži se hostům sice podařilo snížit až na rozdíl čtyř branek, ale více již dobře hrající domácí v čele s výborným Michalem Sauerem nepřipustili. Dokladem toho byl tradiční vítězný tanec po závěrečném hvizdu.

Sestava a branky: M. Sauer, Havlíček - Řebíček, Olt 1, R. Sauer 3, Souček 5, Pazdera 4, Pokorný 5, P. Prachař 6, Semenec 6, Svoboda.

Těžkého soupeře přivítali hráči HC Kolín „B“ na svém hřišti ve Společné regionální lize. Libčice nad Vltavou byly ale nad jejich síly.

HC Kolín „B“ – Libčice 18:25 (7:13)

Začátek utkání však vyzněl zcela jasně pro domácí hráče, kteří s přehledem ovládli hru a při vedení 3:1 v šesté minutě utkání vypadalo vše nadějně. To, co se ale stalo potom, nikdo z přítomných nechápal. Domácí vstřelili čtvrtou branku až v 15. minutě a pátou dokonce až v minutě 27! Soupeř přitom vytěžil z minima maximum a do přestávky si vypracoval šestibodový náskok.

Domácí ale v úvodu druhého poločasu zabojovali a stáhli náskok hostí na pouhé tři branky. Pak ale přišlo opět „hluché místo“ a hosté šňůrou pěti branek zápas rozhodli a v závěru již v poklidném tempu jen výsledek kontrolovali.

Sestava a branky: Koděra, Šimáně – Pazdera 5, P. Šuch 3, Protiva 3, Řebíček 2, Svoboda 2, Sklenařík 2, Formánek 1, Schandl.