Postoupili jste do 2. ligy, ale jistě nechcete hrát pouze o setrvání v této soutěži. Jaké jsou vaše cíle?

Cílem je hrát střed tabulky 2. ligy, což my si myslíme, že na to kádr má. Doufáme, že po adaptaci v soutěži budeme schopni hrát o vyšší posty. V tom by nám mohlo pomoci domácí prostředí v nové hale či v prodloužené hale v Borkách.

V předchozích letech jste měli našlápnuto k postupu, ale nakonec nepostoupili. I díky tomu, že jste neměli vyhovující halu. Letos se to změnilo. Proč?

Důvodem nedotažení postupu do vyšší soutěže byl jednak nevyhovující povrch a pak hala. Myslím si však, že hlavní důvod byl velmi úzký kádr, oslabený o odchod opor do vyšších soutěží (Martin Prachař a Michal Pokorný – pozn. red.). Takto s úzkým kádrem nešlo hrát celou soutěž a ani pomýšlet na postup. Již loni jsme ale zařadili do týmu nadějné dorostence – Michala Pazderu, Tomáše Svobodu, Aleše Řebíčka a jiné, a ti tým oživili a zkvalitnili. Takto rozšířený zkvalitněný kádr s přehledem o 9 bodů vyhrál Společnou regionální ligu a vybojoval postup do 2. ligy. Nutno říci, že hlavně u starších hráčů se projevila touha a snaha si zahrát vyšší soutěž, což se podařilo.

Vzhledem k tomu, že v Kolíně není vyhovující hala, musíte na domácí mistrovské zápasy dojíždět jinam. Kde budete od nové sezony hrát?

Své mistrovské utkání budeme hrát v nejbližší možné, pro nás dostupné rozměrové hale, to jest v Ledči nad Sázavou. Toto město se pyšní velmi kvalitní rozměrovou halou s dobrým zázemím. Vedle toho jsou v tomto městě tři rozměrová hřiště s umělým povrchem - nutno říci, že je co závidět. Náš hrací den pro „domácí“ zápasy bude sobota od 10.30 hodin. Doma začínáme 8. září a co se týče dopravy, autobus pro příznivce na domácí zápasy chystáme.

Přijdou nové posily? Změní se kádr týmu?

Kádr zůstává postupový a z týmu nikdo neodešel. Naopak se vracejí do týmu Kolíňáci z hostování, na hostování či na přestup: Havlíček, Měchýř či Pokorný.

Je to dva roky zpátky, co jste se zajímal o stavbu nové haly. Dokonce jste snad měl kontaktovat předsedu basketbalového klubu BC Kolín Buřiče ohledně stavby. Baskeťáci totiž mají zájem o výstavbu své haly. Pokračují ještě nějaká jednání mezi vámi?

Jednání s baskeťáky skončilo před dvěma lety volbami do zastupitelstva, nové vedení mělo asi jiné záměry. Po volbách se jednání mezi oddíly přerušila. Město mělo asi jiné priority než výstavbu nové haly. Je nutno říci, že informace k této problematice z tohoto období nemáme žádné. Doufáme, že po úspěchu a postupu kolínských halových družstev do vyšších soutěží tuto problematiku v městském zastupitelstvu oživí.

Nemrzí vás, že budete muset na mistráky dojíždět mimo Kolín? Třeba ztratíte své věrné fanoušky…

To víte, že nás to mrzí, ale jiná možnost není. Nebudeme sami, kteří musejí dojíždět na mistrovská utkání mimo své území (stejně jsou na tom Pardubice nebo Mimoň – pozn. red.). Ale jak jsem již řekl, pro naše příznivce a fandy připravujeme do Ledče autobus, uvidíme, jaký to bude mít úspěch.

U mnoha sportů je problém s mládeží. Je to stejné i u házené?

Problém s mládeží máme veliký. Plně se projevuje dislokace našeho hřiště na konci Borků, nevyhovující a nelákavý povrh našeho hřiště. Asfaltový povrch máme jako jediní v celém Středočeském kraji. Ostatní týmy mají buď umělý povrch či halu. Při úzkém funkcionářském kádru, relativně mladém věku hráčského kádru, se nám nedaří udržet náborovanou mládež. Nutno říci, že několikrát dobře rozjeté náborované akce z důvodů dislokace či povrchu skončily nezdarem. Je fakt, že házená v Kolíně není mezi lákavými sporty a nutno říci, že i my máme co zlepšit v programu náborů.

Co bude s „B“ týmem, který hrál v uplynulé sezoně Východočeský přebor?

Náš B tým bude hrát Sdruženou regionální ligu, soutěž, jako hrál dosud A tým. Chceme, aby převážně mladí hráči dostali pravidelný rytmus soutěže a odehráli co nejvíce zápasů.